Genç adam caddenin kenarında uygun bir yere park etti. Yakınlarda bir çiçekçi dükkânı olduğunu biliyordu. Annesine çiçek gönderecekti. Yaklaşık 300 km uzakta bir şehirde yaşıyordu annesi. Çiçekçiye yaklaştığında kaldırımda ellerini başına götürmüş sessizce oturan bir kız çocuğu gördü. Yaklaşınca ağladığını fark etti. Neden ağlıyorsun diye sordu. Kız çocuğu gözlerini umutsuzca kaldırıp cevapladı: ;Anneme bir gül almak istiyorum. Ama param çıkışmadı
Genç adam gülümsedi Benimle gel dedi, sana bir gül alırız Küçük kızın gülünü aldı önce, sonra annesine bir buket ısmarladı. Çıkmak üzereyken, elindeki güle bakıp, bakıp sevinen kız çocuğuna isterse eve bırakabileceğini söyledi. Çocuk kabul etti. Lütfen dedi, beni anneme götürün Yolu tarif etmeye başladı. Şehrin sakin bir semtine yaklaşmaya başladı araba. Yüksekçe bir duvarı süsleyen geniş kapının açık kanatları arasından yoluna devam etti adam. Buraya yakınlarda pek uğramamıştı. Boy ,boy selvileri ve rengarenk çiçekleri seyrederek küçük kızın annesini buldular.
Arabadan inip küçük kızın annesine doğru gidişini seyretti. Elindeki taze gül dalını usulca uzattı küçük kız. Henüz taze olduğu belli olan toprağa itirazsız uzandı gül. Mezar taşına kazılı ölüm tarihini okuduğunda genç annenin henüz bir kaç ay önce buraya geldiğini fark etti adam.
Küçük kızın ağzından dökülen fısıltılı duaları duymaya çalıştı. Taze gül fidanıyla sevindirdiği mahzun kız cocuğunun annesi için bir Fatiha da o hediye etti. Kız çocuğunu annesiyle baş başa bırakarak arabasına bindi. Doğruca çiçekçiye gitti. Annesi için yazdırdığı çiçek siparişini iptal etti.
On beş dakika kadar sonra, genç adam arabasının burnunu otoyola çevirdi. Annesine gidiyordu. Ön sağ koltuğun üzerinde kırmızı bir gül uzanıyordu. Annesine kendi elleriyle vereceği gül.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 648
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 04.09.2006 09:44
:79:çok duygu yüklüydü

kırmızı gülden daha önemlisi annenin yanında olması :19:

paylaşımın için çok sağol serendipity bize vişeyleri hatırlattın yine
hOney Tarih: 02.09.2006 01:57
qeRcekten de kirmizi qüLün adi var;

En sevdiqim Cicek oLduqu ßi yaNa,

özeLLikLe kiRmizi qüL hediye etMesini cok seveRim.

Hikaye cOk qüzeLdi aßLaCim,

ßiraz daha uzun oLsaydi qöz ya$Larimi tutaMicaktim,

ki zaten aqLamakLi oLdum.

Yüreqine SaqLik Canim.