MHK Başkanı Mustafa Çulcu'nun, Kuddusi Müftüoğlu'na artık maç vermeyi düşünmediği, 43 yaşındaki Cem Papila ve yabancı dil öğrenemeyen Yunus Yıldırım'ın ise FIFA listesinden çıkartılacağı bildirildi

Son hatalar çıldırttı
Zafer Önder İpek ile ilgili kendi üslubunun dışına çıkarak medya önünde sert eleştiriler yapan Mustafa Çulcu'nun Sakaryaspor-Fenerbahçe maçında çok kötü bir yönetim gösterip, Tuncaya yapılan faulde kırmızı yerine, sarı kartını kullanan Kuddusi Müftüoğlu'na maç vermeyeceği öğrenildi. Geçmişte iki kez kural hatası yapan Müftüoğlu'nun, formsuzluğunun sürmesi üzerine Çulcu'nun, tecrübeli hakeme Süper Lig maçlarında görev vermemeyi düşündüğü, 43 yaşındaki Cem Papila'yı da bu ay sonunda hazırlanacak FIFA listesinden çıkartmayı planladığı bildirildi.

"Gereksiz yere doldurmayız"
Bunun yanı sıra hakemlik açısından son derece başarılı olan Yunus Yıldırım'ın ise yabancı dil sınavlarında bir türlü başarılı olamaması nedeniyle FIFA kokartının geri alınabileceği öğrenildi. MHK Başkanı Çulcu'nun Yıldırım ile ilgili olarak yakın çevresine, Kendisine her türlü desteği veriyoruz. İhtiyacı olan şey dil ise günde 1 ya da 2 saat çalışıp, İngilizce'yi yutmalı. UEFA'dan gelen rapora göre kokartını alabiliiz. Kontenjanı gereksiz yere doldurmanın anlamı yok dediği kaydedildi. Çulcu'nun pazartesi günü hakemlerle bir toplantı yapacağı ifade edildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 428
favori
like
share