Günün yorgunluğunu ve stresini alan, metabolizmayı canlandıran çok değerli bir yardımcı. Saydam, sert, pürüzsüz, aydınlık. İşte buz böyledir; tam cildimizin olmasını istediğimiz gibi. Güçlendirici şok tedavisi için bir parça buz gibisi yok. Makyajınızı yapmadan önce, bir tülbent ya da gazlı beze saracağınız buzu yüzünüzün ve gözlerinizin çevresinde gezdirmeyi deneyin. Buz ile kasları güçlendirebilir, cildi gerginleştirebilir, derinin çökme ve şişmelerini yok edebilir, yağlı ciltlerin genişlemiş gözenekleri üzerinde mükemmel sonuç alabilirsiniz. Buz yardımıyla cilt bakımı önerileri:

1-Cildiniz kuru, hassas ya da sorunlu (yani akne ve sivilce oluşumuna meyilli) ise, buzdan uzak durum.
2-Yüz çevresi ve boynu güçlendirmek için, küçük parçalara ayırdığınız 9-10 adet buzu, plastik ve kılıf içine koyun. Bunu bir sure yüzünüzde gezdirdikten sonra biraz ara verin. Bu işlemi, buz eriyinceye dek sürdürün. Zaten, ilgili bölgede karıncalanma hissi duyacaksınız.
3-Her gece, yatmadan önce cildinizi göz kamaştırmasını sağlayabilirsiniz. İnce bir tülbente sardığınız buz kalıbını hızla göğüslerin üzerinden geçirin. Soğuk, dokuları gerginleştirip canladıracaktır.
4-Buzdolabında bir çay kaşığı bulundurun. Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, bunu kullanabilirsiniz. Kaşığın tümsek kısmını gözkapağına dayayıp birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hisedeceksiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 550
favori
like
share
DİDEM Tarih: 07.09.2006 12:13
buz kan dolaşımını daha çok hızlandırdığı için , ciltte şok tedavi
yapmaktadır teşekkürler.
ozlems_o Tarih: 06.09.2006 14:42
buz hakkaten çok işe yarıo denedim aç defa

saol su perisi