Vizyona Giriş Tarihi
08.09.2006

Türü
Aksiyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
134 dakika - 2006

Yönetmeni
Michael Mann

Oyuncular
Colin Farrell
Jamie Foxx
Li Gong
Naomie Harris

Senaryo
Michael Mann

Müzik
John Murphy

Görüntü Yönetmeni
Dion Beebe

Yeni yüzyılın global suç örgütlerine bakış

Manhunter The Insider ve Collateral gibi filmlerinde, suçlularla canları pahasına onlardan bir adım önde gitmeye çalışan kanun görevlileri arasındaki karmaşık dinamikleri irdeleyen Michael Manndan, li yıllara damgasını vuran unutulmaz televizyon dizisinin yeni yorumu

Dedektif Sonny Crockett ve Ricardo Tubbs, Miamideki uyuşturucu şebekesini yok etmeye çalışan iki federal ajan ve onlara haber sağlayan bir arkadaşlarının ailesinin öldürüldüğü haberini alır. Bu konudaki araştırmaları onları, Aryan Kardeşliği örgütüne mensup acımasız katillerle gizli bir uluslararası uyuşturucu şebekesinin kapısına götürür.

İki iş ortağı, araştırma sırasında uyuşturucu kartelinin Çin-Küba melezi güzel finans uzmanı Isabella ile karşılaşır. Isabellanın görevi, uyuşturucu trafiği için gereken para hareketini sağlamak, para aklamak ve yatırım yapmaktır. Sonny, bu güzel finansçıyı karanlık güçlerden uzak tutmaya çalışırken ikisi arasında kaçınılmaz bir aşk başlar. Ricardo ise, bir yandan istihbarat analisti kız arkadaşı Trudyi tehlikelerden korumaya çabalarken, uyuşturucu trafiğinin merkez noktasına sızma çalışmasını da sürdürmektedir.

Güney Floridadaki gizli uyuşturucu nakliyesiyle ilgili çalışmasını sürdüren Sonny ile Ricardo, Yeni Yeraltı Düzeninin işleyiş mekanizmalarını araştırırken arkadaşlarının ölümünden sorumlu olan grubu da tanımlamaya çalışır. Görevleri sırasında istihbarat ve uyuşturucu hatlarının zaman zaman kesişmesi nedeniyle herşey birbirine karışacak, ikili kanunun hangi tarafında yer aldıklarını dahi unutacak noktaya gelecektir...
80'lere hızlı dönüş...
Dünya televizyonlarında 80li yılların ortasında yayınlanan ve Michael Mannın yapımcı olarak imzasını attığı Miami Vice dizisi, onu üne kavuşturan çalışması olmuştu. Mann, şimdi üçüncü dünya ülkelerinden gelen uyuşturucu trafiğinin milyar dolarlık şirketlerle kesiştiği Miamiye geri dönüyor.

Senaryosunu Mann ve Anthony Yerkovichin birlikte yazdıkları filmin başrollerinde Colin Farrell (Sonny Corckett), Jamie Foxx (Ricardo Tubbs) ve Gong Li (Isabella), Naomie Harris (Trudy) kamera karşısında. Oyunculara eşlik eden isimler arasında Ciaran Hinds, Justin Theroux, Barry Shabaka Henley, Elizabeth Rodriguez, John Ortiz ve Luis Tosar başı çekiyor. Filmin özgün müziklerini Klaus Badelt, Mark Batson, John Murphy ve Organized Noize hazırlamış.

Michael Manne göre Miami Vice projesine yıllar sonra geri dönüşünün iki sebebi var: Projenin cazibesi ve zamanlama Ünlü yönetmen, bunca yıl aradan sonra bu projeye neden ilgi duyduğunu şöyle açıklıyor: Gizli kapaklı işleri anlatan bir film yapmanın cazibesi; ilgi duyduğum yanı bu oldu. Geçmişi hatırlıyorum da, orijinal Miami Viceın pilot bölümü için Tony Yerkovichin yazdığı senaryoyu ilk okuduğumda içgüdülerim o senaryodan uzun metrajlı bir film yapılması gerektiğini söylemişti. Ancak yayın haklarının TV dizisi yapılması için NBCye verilmesi yüzünden yapamamıştım. Miami Viceın çağdaş yorumunda, günümüzün globalize olmuş suç örgütlerinin yeni yüzyıldaki konumu değerlendiriliyor. Film, yönetmenin Yeni Casablanca olarak tanımladığı Miami kentinin portresini, televizyona özgü sınırlamalar olmaksızın çiziyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 754
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:23
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ihtiyar Tarih: 05.09.2006 17:27
eline sağlık
FreddyKrueger Tarih: 04.09.2006 21:38
Miami Vice Fawori Zaten, KaçmaS

PuLSe de GüSeLe Benziyo :20:


BiLqiLer Için Te$ekkürLer Abi...

ozlems_o Tarih: 04.09.2006 14:29
pulse çok dehşet bişeye benzio :67:

filmler için teşekkürler abi