The Big White

Vizyona Giriş Tarihi
01.09.2006

Türü
Komedi

Ülke
Almanya / Kanada / ABD

Süresi ve Yapım Yılı
110 dakika - 2005

Yönetmeni
Mark Mylod

Oyuncular
Robin Williams
Holly Hunter
Woody Harrelson
Giovanni Ribisi

Senaryo
Collin Friesen

Müzik
Mark Mothersbaugh

Görüntü Yönetmeni
James Glennon

Para, cinayet ve kargaşa yüklü bir macera...

Paul ve Margaret Barnell çifti, Alaskada son derece umutsuz ve yoksul denilebilecek bir hayat sürmektedir. Sahibi olduğu seyahat acentasında işleri pek yolunda gitmeyen ve yüklü borçların altında kalan, karısı da sağlık sorunları yaşayan Paulün finansal problemlerinin çözümü, ölü bir bedendir.

Uzun süredir ortalarda görünmeyen kardeşi Raymondun hayat sigortası parası, borçlarını ödeyebilmek ve karısı için gerekli tıbbi yardımı sağlayabilmek isteyen Paul için tek kurtuluş umudu gibi görünmektedir. Peki ama donmuş bir ceset ve 1 milyon dolar değerindeki sigorta poliçesi, onun parasal sıkıntılarını gidermesine ve karısının akıl sağlığına yeniden kavuşmasına yardım edebilecek midir?

Hırslı, genç ve şüpheci sigorta müfettişi Ted Watters, iki profesyonel katil ve kardeşinin beklenmeyen dönüşü de işin içine girince, Paulün planları altüst olacaktır

İngiliz yönetmen Mark Mylodın yönettiği Arapsaçının senaryosunu Colin Friesen kaleme almış. Başrollerde Robin Williams (Paul Barnell), Holly Hunter (Margaret), Woody Harrelson (Raymond), Giovanni Ribisi (Ted), Tim Blake Nelson (Gary), Earl Brown ve Allison Lohman (Tiffany) kamera karşısına geçmiş. Müziklerse Mark Mothersbaugh imzası taşıyor.

Senarist Collin Freisen, Winnepegdeki film okulunda okurken yazmış The Big White Ana fikir; bir yere saplanıp kalmak ve oradan çıkma konusunda çaresiz görünmek. Oysa imkân ve çareler kişinin etrafındadır; mükemmel kaçış için sadece bu parçaları görmek ve toplamak gerekmektedir. Filmin en açık ve net dersi mutluluk; insanın çevresinde onu düşünen insanların olduğu yerde olması. Bir yerin çok güzel veya tam bir cehennem olması tamamen insanın kendi elinde. şeklinde açıklıyor Freisen.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 441
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:23
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 06.09.2006 12:12
hakkaten çok karışık bir filmmiş:189: ama verdiği mesaj çok doğru insan kendi cennetini de cehennemini de hazırlayabilir :85:

film hakınnda verdiğin bilgiler için sağol abi