İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin başı, Arsenal'e gönderdiği Fransız defans oyuncusu William Gallas'la dertte.

Premier Lig şampiyonu Chelsea'de art arda sorunlar yaşayan ve son olarak, transfer döneminin son gününde Arsenal'in yıldız oyuncusu Ashley Cole'le takas edilen William Gallas, kendisi hakkında ağır eleştirilerde bulunan eski hocası Jose Mourinho ve takım sözcüsü Petere Kenyon hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Chelsea'nin sözcüsü Peter Kenyon'ın geçtiğimiz günlerde İngiliz basınına verdiği ve Gallas'ın söylediğini iddia ettiği, "Şayet beni satmazsanız kendi kaleme gol atarım" sözleri üzerine Gallas'dan bu sözlere yalanlama geldi. William Gallas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ben bu kadar aşağılık bir insan değilim. Çünkü bu takıma beş yıl boyunca çok şeyler verdim, bu takımın formasını giydim. Özellikle son iki yıldaki şampiyonluklarda takıma olan katkımı tüm taraftarlar biliyor" diyerek kendisini savundu. Gallas, hiçbir zaman eski teknik direktörü ve yöneticilerinin iddia ettiği gibi sözler sarf etmediğini de söyleyerek bu tür açıklamalar karşısında hakkını arayacağını vurguladı.

Konuyla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arsenal'in Fransız yıldızı Thierry Henry ise milli takımdan takım arkadaşını savunarak, "Gallas, benim uzun süreden beri arkadaşım. Onu hem vatandaşım olduğu için hem de milli takımdan arkadaşım olduğu için tanıyorum. O, iyi bir insan ve en önemlisi onurlu birisi. Onun böyle bir şey söylediğine ihtimal vermiyorum" dedi.

Bu arada, İngiltere Futbol Federasyonu'nun (FA) yaşanan gelişmeler üzerine Chelsea Kulübü'nden konuyla ilgili olarak detaylı bir rapor istediği de ifade edildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 420
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 23.09.2006 20:48
Paylaşım için teşekkürler... :85: