bacak ağrısı hakkında - bacak ağrısına çözümler - ayak ağrısı - bacak ağrılarına ne iyi gelir


Hemen herkes bacak ağrısı çeker. Bu ağrının birçok nedeni olabilir. Küçük olduğu sanılan ağrılar, bacağın kesilmesiyle sonuçlanabilir...

Yorgunluk, egzersiz yetersizliği ya da romatizma olduğu sanılan bacak ağrılar, atardamarlardaki tıkanıklıktan kaynaklanabilir. İhmal edildiğinde ayağın kesilmesi bile söz konusu olabilir.

Masaj veya Akupunktur:

Bu iki metot ancak uzmanı tarafından uygulanabilir. Ehline gidilirse şifa bulunur. İki ölçek zeytinyağına bir ölçek ufalanmış papatya çiçeği konur. Üç gün bekletilen bu karışımla ağrıyan yerler ovulur.

Ovulan yer yünlü bir kumaşla sarılır. Lahana yapraklan bölünmeden suda haşlanır. Haşlanan yapraklar ağrıyan bölgeye sıcakken "sarılır. Soğuyan alınıp tekrar sıcağı sarılır. Yarım kilo siyah turp yıkanıp, kabuklan soyulmadan rendelenir. İki çay bardağı su ile ateşe koyup kaynatılır.

Kaynama, karışım lapa haline gelene kadar devam etmeli. Bu lapa ağrıyan yere sarılır ve en az sekiz saat kalır. Sonra gerekirse bir daha tekrarlanır. İki avuç söğüt yaprağı 1 litre suda iyice kaynatılır Sonra gerekirse bir daha tekrarlanır. Bir miktar kaynanadili yaprağı havanda iyice ezilip yaraya sarılır.


alıntı

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 17239
favori
like
share
ahmetcan9 Tarih: 04.04.2012 22:45
ozlems_o Tarih: 07.09.2006 12:03
küçükken bacak agrıları için boyunuz uzuyo derlerdi şimdi ise yorgunluk diyorlar :85:

uzun süreli agrılarda mutlaka doktora görünmek lazım

verdiğin bilgiler için çok saol abi
SU-PERISI Tarih: 07.09.2006 11:58
geçmeyen agrılarda mutlaka doktora gidilmeli.
paylaşımın için saaol arkadaşım
DİDEM Tarih: 07.09.2006 11:33
değerli bilgileriniz için teşekkürler.