"Kal" deseydin kalırdım, demedin oysa... Kuru bir "bitmesinden" başka hiçbir şey demedin. Öylu kuru, öyle soğuk, öyle uzaktı ki ondaki anlam! ßu kadar kolay mıydı herşey? ßu kadar yakın mıydık uçuruma? Savunmayacak mıydık sevgimizi? "Kal" diye haykırmayacak mıydın ardımdan? Düşündüğüm bu değildi. Hayal ettiklerim, beklediklerim başkaydı senden...Mücadele beklemiştim oysaki yelkensiz olan gemimizi kıyıya ulaştırırız sanmıştım... Oysa o'nu denizin ortasında savunmasız bırakmama göz yumdun... ßu kadar yıpratıcı olamazsın... Oysa bir anlam olmalıydı yaşadıklarımızda! Paylaşılan duyguların bir anlamı olmalıydı. Yüreğimdeki martıların bir anlamı olmalıydı. ßeynimizdeki melodilerin, aramızdaki çekimin, geçen akşamki sohbetin bir anlamı olmalıydı. Duygularımızın bir anlamı olmalıydı.Yüreğimdeki tüm MARTILARDI uçurdun şimdi. Hangi yöne gittiler bilmiyorum, geri dönerler mi bilmiyorum. Dünya boşaldı mı ne! Neden bu kadar sessizleşti birden yaşam? Neden artık parlamıyor yakamozlar? Neden artık gözlerimde rüzgar esmiyor? Her şey seninle mikaldı yoksa...Mantığım, mantığımı bana bırak lütfen, ona ihtiyacım var. ßazı şeyleri anlamak için ona ihtiyacım var! Evet! ßen istedim ayrılığı, çıkmaz yollara yönelen bendim, kucağında bir yığın noktayla karşına çıkan bendim... Kahretsin! ßunu neden yaptığımı bilmiyorum ve senin buna nasıl göz yumduğunu... Tıpkı, balkondaki akasyaları sularken, fazla sudan dolayı sararcaklarını bilmediğim gibi... Su onun için hayat olmadı oysa... ve... Sen de benim tutunacak dalım!ßazı şeyler vardı aramızda biliyorsun, olmaması gereken ve daima varolan. Farklı uçlardaydık seninle, farklı mevsimleri seviyorduk farklı zamanlarda... Sen büyük fırtınalara vardın, bende lodostan bile ürküyordum. Oysa başardığımız şeyler vardı herşeye rağmen, daha doğrusu öyle sanıyordum. ßinlerce yıldız arasında, ayın güzelliğini gösterebilmekti amacım... Yıldızları söndürmekti... Sorunları yok etmekti... "BİTTİ"deyişim öylesine birşeydi, öylesine sıradan, şakacıktan... "HAYIR" demeliydin!Hatta kıyametler koparmalıydın yüreğimde, hendekler açmalıydın yollarıma gidemeyeyim diye. Sahip çıkmalıydın gözlerimdeki ay'a sevgimiz diye... ßeni yolumdan alıkoymalıydın. "Kal" demeliydin. Defalarda "Kal" demeliydin. Oysa demedin. ßelki de senin çiçeklerin çoktan solmuştu ve ben akasyaları kışın yaşatmakla hata etmişim. ßelki böylesi daha iyi oldu. "Kal" deseydin kalırdım. Hem de seve seve kalırdım. Martılarla kalırdım, yakamozlarla kalırdım. Demedin oysa! ßilir misin kaç çığlık olup yıkıldı yüreğim giderken. ßilir misin nasıl bir cana hasretti yüreğim, yolumdan döndürecek. ßilir misin nasıl zor oldu ardıma bakmadan çekip gitmek..."Kal" deseydin kalacaktım... Demedin Oysa.. Demedin!

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1024
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 12.09.2006 07:30
:72: o işin şakası tabi canım evdeki pc rahmetli oldu işyerinde de şöle uzun uzun oturamıyorum diye açmıyorum sayfamı. boş bi anım olduğu zaman kesin açıcam :3:
djbebeto Tarih: 11.09.2006 16:18
ellerine sağlık özlem


-MiSs- Tarih: 11.09.2006 16:17
sen varyaaaaaaaaaaaaaaa

e hadi bekliyoruz ac artik beeea :85:
ozlems_o Tarih: 11.09.2006 16:04
kıs açıcam kişisel sayfamı roman gibi olacağı için hala düzenleyemedim:72:

ne hikayeler var bende kıs sorma

biraz da merak uyandıralım hayret özlem hala neden kişisel sayfa açmadı denilio biraz daha desinler :78:
-MiSs- Tarih: 11.09.2006 14:51
Özlem yaw buralara yazacagina acsana güzelim bi kisisel sayfa :78: oraya yazsak su öc alma hikayelerimizi felan fi$man daha iyi olmasmi??

yani benim biraz gecmisim olsa mainde bende yazardim belki ama daha yeni sayilirim ben onun icin sey etmiom ama sen cok uygunsun yasana yaaa :85:

isteriz isteriz isteriz..özlem buraya umruk havaya:72:
ozlems_o Tarih: 11.09.2006 07:46
kıs seni yerim yemesine ama bu aralar iştahım açılmış o kadar çok şey yiyorum ki sende arad fena kaynarsın :46:

kıs sende dene işe yarıo gerçi ben artık bıraktım aa olsun intikam gibi bişey oluo bana :46:
-MiSs- Tarih: 10.09.2006 20:04
Ben seni zaten yiye yiye bi hal oldum, sirtimdan cikacan yakinda

özlem taktigin:109: :72:
hOney Tarih: 10.09.2006 19:22
kiraz aqaCi OlmiCam da NoLcam CanIm sisDe yiin ßeni
ozlems_o Tarih: 10.09.2006 17:19
evet kıs ben sıkıldım beklemekten bıraktım şimdi o beklio kaçan kovalanır misali :78: