Hard Candy

Vizyona Giriş Tarihi
22.09.2006

Türü
Gerilim

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
103 dakika - 2005

Yönetmeni
David Slade

Oyuncular
Patrick Wilson
Ellen Page
Sandra Oh
Jennifer Holmes

Senaryo
Brian Nelson

Müzik
Harry Escott, Molly Nyman

Görüntü Yönetmeni
Jo Willems

Asla küçük kızlarla flört etmeye kalkma!

14 yaşındaki zeki ve çekici genç kız Hayley, internette tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff ile tanışmak için bir kafede buluşur. Aralarındaki flörtleşme onları daha da yakınlaştırarak Jeffin dairesine kadar götürür. Bu, beklenmedik bir olayın başlangıcı olur. Hayley, uzun zamandır merak ettiği sırrı çözmek amacıyla Jeffin içkisine ilaç katar. Jeff kendine geldiğinde bağlanmış olduğunu görür.

Hayley, Jeffin kendisinden önce de küçük kızları dairesine getirip getirmediğini öğrenme konusunda ısrarcıdır. Zira günlerdir kayıp olan Donna Mauerin tek şüphelisi olarak Jeffi görmektedir. Jeff inkar etse de, Hayleyin elinde, internetten öğrendiği, Jeffe suçunu kabul ettireceği pek çok ipucu bulunmaktadır...

İngiliz yönetmen David Sladein yönettiği psikolojik gerilim filmi Lolipopun başrollerini Patrick Wilson (Jeff Kohlver) ve Ellen Page (Hayley Stark) paylaşıyorlar. İkiliye eşlik eden oyuncular arasında Sandra Oh (Judy Tokuda) ve Jennifer Hommes (Janelle Rogers) başı çekiyor. Filmin senaryosu Brian Nelson imzası taşıyor.

Japonyada meydana gelen bir olaydan esinlenen Hard Candynin yapımcısı David Higgins, filmden önce uzun süre internet aracılığıyla yaşanan kadın erkek ilişkilerini incelemiş. Senarist Nelson ise, Hayley karakterini oluştururken okulda tiyatro dersi verdiği kız öğrencilerinden etkilenmiş. Filmdeki pedofil Jeff karakteri ise, oldukça sakin ve mükkemmel görünümlü bir kişilik özelliği çiziyor. Burada esas alınan, Hitchcockun da savunduğu, gerçek güvensizliğin mükemmel görünüm altında yattığı tezi olmuş.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 474
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:21
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
puslukurt Tarih: 15.09.2006 17:39
Kurt teşekkürler..
ozlems_o Tarih: 11.09.2006 08:20
günümüzde bu tarz ilişkilere çok rastlanıyor :85:
bu filmde bu konu iyice incelendi sanırım

teşekkürler abi