Grip aşısını Ekim'den sonra olun
Grip hastalığına karşı üretilecek olan yeni etkili aşının Ekim ayından itibaren piyasada bulunabileceği belirtilerek, Ekim ayından önce grip aşısı olmanın hastalığa karşı etkili olmayacağı açıklandı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Selami Konyalıoğlu, grip hastalığına karşı üretilecek olan yeni etkili aşının Ekim ayından itibaren piyasada bulunabileceğini belirterek, Ekim ayından önce grip aşısı olmanın hastalığa karşı etkili olmayacağını söyledi

Anne sütünden kesilmiş 2 yaş üzeri çocuklarla, ergenlik çağına ulaşmamış 14-15 yaş arasındaki gençler ve 60-65 yaş üzerindekilere grip aşısı olmalarını önerdiklerini belirten Dr. Konyalıoğlu, "Grip aşısı bir yıl önce sık olarak görülen virüslerden elde edilir. Yeni üretilecek olan grip aşısı ülkemize Eylül ayı sonunda geleceği için, şu anda grip aşısı olmanın pek anlamı yok" dedi.

Grip hastalığına karşı üretilecek olan yeni etkili aşısının Ekim ayından itibaren piyasada bulunabileceğini söyleyen Dr. Konyalıoğlu şöyle konuştu:

"Grip aşısı, vücudun hastalığı yapan virüsle karşılaşmadan direnç kazanmasını sağlar. Virüsle karşılaşması halinde de vücudun o hastalığı hafif olarak geçiştirmesini sağlar. Aşı olunmaması halinde vücudu savunmasız olarak yakalayan virüs, çocuk ve yaşlılarda ölüme bile yol açar."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share
refik Tarih: 08.09.2006 11:18
paylaşımların için teşekkürler kardeşim saolasın
SU-PERISI Tarih: 08.09.2006 10:57
haberin için saol kardeşim
ozlems_o Tarih: 08.09.2006 06:58
ben bu aşının da ne kadar güvenilir olduğunu konusunda şüpheliyim aslında :20:

verdiğin bilgiler için çok sağol didemcim