İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool'un, 114 yıllık stadı Anfield, tarih oluyor. Kulübün, kent konseyinden, yeni stadını inşaa edeceği bölgeyi kiralamak için uzun süredir almaya çalıştığı izin, sonunda çıktı.
Liverpool, 999 yıllığına kiralamak istediği ve Anfield'ın 300 metre uzağında bulunan alana 60 bin kapasiteli bir stat inşaa etmeyi planlıyor.

Kulüp yönetiminin ayrıca, bu ay sonuna kadar, konseyi, bu projenin 180 milyon Pounda yapılabileceği konusunda ikna etmesi gerekiyor.

Kulüp başkanı Rick Parry, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Konseyin kararı, planlarımızı gerçekleştirmek için çok önemli bir adım oldu. Ayrıca bu, tüm kuzey Liverpool için de harika bir haber'' dedi.

Stat için gerekli paranın 26 milyon Poundunun taraftarlar tarafından yapılacak bağışlarla sağlanacağı ve ihtiyaç olan tüm finansmanın bulunmasıyla stat inşaatının gelecek yılın ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Yeni statta yapılacak ilk maçın da 2009 yılının Ağustos ayında olacağı kaydedildi.


-DİLİ OLSA DA KONUŞSA...-


Liverpool tarihinin belki de en önemli anlarına, sevinçlere, üzüntülere, başlangıçlara ve bitişlere ev sahipliği yapan 114 yıllık Anfield Stadı'nın kapanması, adeta bir devrin sona ermesi gibi algılanabilir.

Takımın 1892 yılında statta çıktığı ilk maçından bu yana, taraftarlarının tezhüratları altında Liverpool, bu statta, 5 Avrupa Kupası ve 18 Premier Lig şampiyonluğu kazandı.

Bu arada, yeni stat inşaatının, bölgede şimdiye kadar yapılacak en büyük yenileme ve geliştirme çalışması olduğu ifade edildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 481
favori
like
share
puslukurt Tarih: 27.10.2006 11:15
Darısı bizim başımıza.. :79:
fatihserkan Tarih: 25.10.2006 13:41
bu tarih kolay kolay unutulamaz yeni stad için tüm liverpool lulara hayırlı olsun
LIVERPOOL " You'll never walk alone "

paylaşım için saol
ugly__king__ Tarih: 23.09.2006 20:50
Paylaşım için teşekkürler... :85: