Türkiye Sakatlar Derneği ile Türk Kızılayı ortak bir çalışma başlatıyor


Türk Kızılayının kan bağışı sistemini günümüzün gereksinimlerine uygun biçimde yeniden yapılandırmaya başladı.
Başlatılan çalışmanın temelinde kan verme bilincinin geliştirilmesi ve kan gönüllülüğü sisteminin oluşturulması yatıyor.

Sistemin topluma hızla tanıtımı ve eğitimlerin topluma örgütler kanalıyla ulaştırılabilmesi için de yoğun çaba harcanıyor.

Türkiye Sakatlar Derneği, Türk Kızılayının bu son derece önemli ve anlamlı çabasına katkı vermek amacıyla bir çalışma yapmayı kararlaştırdı.

TSD ve Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa düzenlenecek kampanyanın protokolünün imzalanması ve başlangıcı nedeniyle bir tören düzenlenecek.

İstanbul, Ataköydeki Olimpiyat Evinde düzenlenecek törende Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz ortak çalışmanın koşullarını belirten bir protokol imzalayacak.

Protokol ile TSDnin 59 şubesindeki üyelerine;
Kan vermenin toplumsal sorumluluğu, kişisel olarak getirdiği yararlar, kan gönüllülüğü sisteminin ülkemiz için taşıdığı önem,
Kan gönüllüsü olmanın koşulları konularında eğitim verilmesi hedefleniyor.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Türkiye Engelliler Spor Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı ile Sateks AŞnin katkılarıyla hazırlanan imza törenine çeşitli kurum ve kuruluşların yönetici ve temsilcileri de katılarak, destek verecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 398
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 09.09.2006 18:03
şartların uygunluğu halinde yılda bir kez kan vermekte yarar vardır
casper Tarih: 09.09.2006 08:43
kan vermek hem kendi bünyemiz içiğn çok faydalı hemde hastaların derdine deva,

şartları uyan herkesin kan vermesi pekçok kişiyiğ hayata bağlayacaktır