Okul Öncesi Eğitim - Kukla Yapımı - Parmak Kuklası - Parmak Kukla Yapımı - Çocuklar İçin Parmak Kukla - Çocuklar İçin Parmak Kukla Yapımı - Çoraptan Kukla YapımıÇoraptan Kukla Yapımı için Resimli Anlatımlar

Çoraptan kukla yapımı sitemizde yer verdiğimiz diğer kukla yapımları gibi, kolayca temin edebileceğimiz bir kaç malzeme ile kısa sürede sonuçlandırabileceğimiz keyifli bir aktivite olarak dikkat çekiyor.
Arzu ederseniz, diğer tüm resimli anlatımlar içeren yazılarımızda yaptığımız gibi zaman kaybetmeden modellerimize geçelim!

Çoraptan Kukla yapımı Model I

Gereken malzemeler:
- 1 adet çorap
- 2 adet göz
- Keçe veya kadife kumaş
- Bir parça kırmızı veya pembe parlak kumaş
- Tutkal veya iğne-iplik
- Bir adet siyah, yassı, kalın düğme


Gözlerin altına koymak için gri keçe veya kadife kumaştan gözlerden biraz daha büyük 2 parça kesin. Akabinde kırmızı veya pembe parlak kumaşınızdan ince uzun bir dil kesin. Son olarak göz altına kullandığınız materyelden 2 adet kulak uzun kulak kesin.

Önce gri kadife kumaşları, onların üzerine gözleri, burun olarak seçtiğimiz düğmeyi, son olarakta dil için hazırlanan parlak kumaşı resimdeki gibi yapıştırın. Arzu ederseniz bu işlem için iğne iplikte kullanabilirsiniz. Tepe kısmına kulakları tutturmayı unutmayın.

Çoraptan kuklamız hazır. Bu arada elinizin 4 parmağının kuklanın üst tarafını, baş parmağının da alt kısmını oluşturacağını hatırlatalım! Tabiki hayal gücünüze göre kumaşardan değişik varyasyonlar yapabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1372
favori
like
share