canlı tv izle - canlı televizyon nasıl izlenir - canlı tv kanalları - canlı tv yayınlarıCanlı TV yayınları, yayının dijital ortama taşınıp şifrelenmesi ve sunucu üzerinden çevrimiçi ağlara dağıtılması prensibi ile işleyen bir süreçtir.

Yayınlar farklı formatta dijital ortama aktarılması nedeniyle, yayınları izleyebilmek farklı programlara ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan en sık kullanılanlar;

Windows Media Player: Windows işletim sistemi ile birlikte gelen medya oynatıcı Windows Media Player, televizyon yayınlarının izlenebildiği ana program olarak karşımıza çıkar. Bir çok yayın media player formatında (mms) yayın yapmaktadır. MMS formatındaki yayınlar aynı zamanda uyumlu program yüklü ve internet erişimi açık olan cep telefonları üzerinden de izlenebilmektedir. Öte yandan cep telefonu internet bağlatılarının düşük hızda olması nedeniyle genellikle yayınların görüntü kalitesi ve resim akışkanlığı düşüktür.
Windows Medya Oynatıcı programının son sürümünü bağlantıdan indirebilirsiniz.

Winamp: Winamp medya oynatıcı, ağırlıklı olarak radyo yayınlarının dinlenmesi için kullanılan bir programdır. PLS formatındaki yayınlar Winamp üzerinden dinlenebilir. Windows Medya Oynatıcı kadar olmasa da birçok yayında kullanılan bir uygulamadır.
Winamp Oynatıcısı'nın son sürümünü bağlantıdan indirebilirsiniz.

Java Uygulaması: Java, Sun Teknolojileri tarafından lisanslı olan bir yazılım türü olup, çevrimiçi uygulamalarda daha çok oyun ve sohbet sistemlerinde karşımıza çıkar. Fakat Java aynı zamanda Java tabanlı sunucular üzerinde yapılan yayınlarda da gerekli bir uygulamadır. Samanyolu, Kanal 7 gibi bazı televizyon yayınlarını izlemek için ihtiyaç duyulan Java çevrimiçi uygulamasının son sürümünü; buraya tıklayıp indirebilir ve kurabilirsiniz. Kurduktan sonra programın etki edebilmesi için bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gerekecektir.


Kaynak

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 598
favori
like
share
hasanabi Tarih: 07.12.2011 05:11
[QUOTE=.Muhammed;4682969]-------------------------------
tsk. ederim
-------------------------------

tesekkur ederim
.Muhammed Tarih: 01.08.2011 18:05
-------------------------------
tsk. ederim
-------------------------------
GhOsTs_ Tarih: 01.08.2011 17:42
Teşekurler saol elerin dert gormesin