İnan içimden çok şeyi anlatmak, haykırmak ve tek yapabildiğim yazmak geçiyor. Olmuyor gülüm içimdeki dağları aşamıyorum. Yazayım diyorum kalemim ateş olup değdiği yeri yakıyor. Kuş olup sana uçayım diyorum çöllerden çıkamıyorum, yol vermez bentleri geçemiyorum.
Yanılgı içinde yaşadığım, düşlerimi sakladığım gizemli bir gecede bana hediye edilen en değerli yangındın. Yanılgı içinde bir yangın, zaman içinde bir zamansızlık, kabus içinde bir düştün sen. Kolomb'un karşısına Amerika'yı çıkaran kader, bu yorgun kaptanın karşısına seni çıkarmıştı. Dingin bir liman kenti gibiydi gözlerin, huzur kokan çiçeklerin vardı. Bir gül kadar asil, bir papatya gibi masum ve bir yıldız kadar uzaktın.
Belkide yıllardır varlığını bilmeden aradığım düşlerimin saklı leylası sendin. Ayışığına tutulmuş bir aşkın yüreğime düşen cemresiydin. Öyle süzülüverdin ki kalbime sessiz, ölesiye eşsiz. Ben neyi anlatıyorum bilmiyorum. Ben buraların adamı değilim gülüm. Yıldızlardan geliyorum ben, aşkın doğduğu yerden. Ayışığına vurulduğum bir geceden, göz kırpan bir yıldızın gözyaşından geliyorum. Dedim ya ben buraların insanı değilim.
Bu akşam yangınlardayım ben. Yıldızları getirin bana, ayışığı sarsın beni, yağmurlar alsın bedenimi. Adını koyamadığım birşey var içimde kelimelerin sırtına yükleyemediğim bir aşk. Bende şair gibi diyorum ''Yak lügatları şair!''. Evet yakmalı şair lügatları. Yakıyorum tüm kelimeleri, yakıyorum tüm kitapları, okuduğum ve bildiğim her şeyi.
Anlatmak istediğim belkide bir gülün hikayesiydi. Kalemim ateş olup değdiği heryeri yaktı, bana kalansa sadece yazık bir nakarattı. Anlatılmayacak kadar gül padişahtır! Çaresiz kelimelre sığmayacak kadar gül şahtır! Anlatmak istediğim tek Gülşah'tır! Bunu ise bir şişeye koyup denize atıyorum. Eminim ki dalgalar emanetini sahibine verecektir.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 410
favori
like
share
corleoni Tarih: 26.09.2006 10:15
eline sağlık kardesim
ozlems_o Tarih: 16.09.2006 13:41
mükemmeldi yaa içindeki ızdırabı anlatamamanın verdiği duyguyu ne güzelde anlatmış

yüreğine sağlık serendipity