Serpil Gülgün’ün yazdığı Ruhlar ve Âşıklar adlı öykü kitabı Everest Yayınları’ndan çıkarak raflardaki yerini aldı. Usta bir gazeteci bir gün öykü yazarsa ne olur? Edebiyatımız yepyeni bir yazar kazanır!

Yıllardır başka bir alanda kullandığı kaleminin kıvraklığını bu kez öykülerine taşıyor Serpil Gülgûn. Ancak o kalem bu kez korkutucu şeylerden bahsediyor. Bilinmeyenlerden, kuşkulardan, çözülemeyen bilmecelerden En büyük korkunun güvenli hayatın tam da içinde saklanmış olduğunu düşünenlerdenseniz, Serpil Gülgûnla harika bir yolculuğa çıkacaksınız demektir.

Arkanıza dönüp bakmayın, düşündüğünüzden daha tehlikeli olabilir.

Arka kapaktan...

Usta bir gazeteci olarak tanıdığımız, edebiyat ve kitaplar üzerine yazılarını, yorumları Usta bir gazeteci olarak tanıdığımız, edebiyat ve kitaplar üzerine yazılarını, yorumlarını zevkle okuduğumuz Serpil Gülgûn bu kez de bambaşka bir pencereden sesleniyor bize: Kısa öykünün penceresinden.

Korkutucu öyküler bunlar. Belki korkutucu değil de, ürpertici demek daha doğru olur. Çünkü çoğunlukla yalın ve güvenli hayatımızın içindeki o tehlikeli şeyleri hatırlatıyor bize. Hani öyle bir an gelir de, en sakin halimizde bir ürperti sarar ya içimiziİşte o anların öyküleri bunlar.

Aklınıza gelince ödünüzü patlatacak türden

Kan revanla değil, buz gibi bir gerilimin ve bilinmezin önünde titremeyi sevenlerdenseniz, Serpil Gülgünle ve öyküleriyle iyi yolculuklar

Serpil Gülgün hakkında...

1958;de İstanbulda doğdu. Notre Dame de Sion Lisesini bitirdi. Bir süre, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümüne devam etti. 1982 yılında çevirmen olarak dergiciliğe başladı. Uzun yıllar Kadınca, Kim ve Negatif dergilerinde çalıştı. Halen Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet Kitap ekine yazılar yazan Serpil Gülgûn, İstanbulda yaşıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 583
favori
like
share
sennur Tarih: 17.09.2006 21:06
:70:kitap hakkındaki bilgiler için teşekkürler kurtjara