Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin kaderi bugün belli oluyor. Paris'teki FIA toplantısı öncesi McLaren ve Williams patronları İstanbul Park Pisti'ne övgüler yağdırıp destek verdi


Akıbet belirleniyor
Ve kader günü geldi... 2006 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sini birinci olarak tamamlayan Felipe Massa'ya ödülünü Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın vermesiyle tırmanan Formula 1 krizi bugün sonuçlanıyor. Daha önce konu hakkında savunma isteyen FIA, bugün Fransa'nın Paris kentinde olağanüstü bir toplantı ile Türkiye'nin motorsporlarındaki akıbetini belirleyecek. FIA'nın F1 Türkiye Grand Prix'sini takvimden kaldırma ihtimali bulunuyor.

Türkiye çıkarılamaz
Kritik gün öncesinde Formula 1 takımı patronları Türkiye Grand Prix'sine arka çıktı. Formula 1 dünyasının önemli isimlerinden McLaren Mercedes takımının patronu Ron Dennis, Nedeni ne olursa olsun, Türkiye takvimden çıkarılmamalı. Birinci sınıf bir pist ve organizasyon dışarı atılamaz diye konuştu. Williams takımının sahibi Frank Williams da yarışların Türkiye'de yapılmasından yana tavır koydu. Williams, Türkiye Formula 1'e saygınlık ve ilgi katıyor. Pist muhteşem dedi.

Para cezası gelsin!
Türkiye Grand Prix'sinin ana sponsoru Petrol Ofisi ile büyük bir ortaklık içerisinde bulunan Honda'nın patronu Nick Fry, Türkiye yeni oluşumda önemli bir pazar. Gelişmekte olan bu ülkeye sırt çevirmek iki tarafı da zarara uğratır. İstanbul'da yarışmayı seviyoruz dedi. İsmi açıklanmayan bir FIA yetkilisinin de Türkiye'nin milyonlarca dolar ceza ödemeyi göze aldığını ifade etti. İki sezondur koşulan yarışta yaklaşık 120 milyon Euro kâr edildiği bildirildi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 562
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 23.09.2006 20:59
Paylaşım için teşekkürler... :85: