ABDnin en prestijli müzik ödüllerinden John Lennon Şarkı sözü yarışmasında Türk şarkıcı Sinem Varoğlu Grand Prize (büyük ödül) ödülüne layık görüldü.
ABDde yaşayan 26 yaşındaki Türk şarkıcı Sinem Varoğlu, efsanevi sanatçı John Lennonın anısına düzenlenen uluslararası şarkı sözü yarışmasında binlerce kişiyi geride bırakarak, "Boom Sheke Nana" şarkısıyla Dünya kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. 1997 yılından beri gerçekleştirilen yarışmada, amatör ve profesyonel söz yazarları 12 ayrı kategoride büyük ödül için yarışıyor.

ÜNLÜLER JÜRİSİ SİNEM DEDİ

Sinem Dünya kategorisinde büyük ödülü almak için zorlu bir süreçten geçti. İlk önce binlerce aday arasından sıyrılarak 72 finalist söz yazarı arasına kalan Sinem daha sonra Dünya kategorisinde diğer 3 finalisti geride bırakarak, prestijli bir ödülü sahip oldu. Seçimleri yapan büyük jüride, D12, Al Jarreau, Bob Weir, Matt Pinfield, Bee Gees gurubunundan Robin Gibb, Lyfe Jennings, Jesse Harris, Teairra Mari, The Black Eyed Peas, The Bacon Brothers, Ken Komisar, Jake Hill inde aralarında bulunduğu ünlü isimler yer aldı.


YILIN ŞARKISI OLMAK İÇİN YARIŞACAK

Dünya kategorisinde büyük ödülün sahibi olan Sinem, ayrıca 5 bin dolar da kazandı. Sinem bu sonuçla Rock, Country, Jazz, Pop, Rhythm & Blues, Hip Hop, Gospel/Inspirational, Latin, Electronic, Folk ve Çocuk kategorilerinde birinci olan diğer 11 söz yazarı ile birlikte yılın şarkı yarışmasına da katılmaya hak kazandı. Sinemin ünlü plak şirketi EMI ile sözleşme de yapması gündemde.

5 YAŞINDA ŞARKI SÖZÜ YAZMAYA BAŞLADI

İstanbul ve İzmir asıllı ailesiyle 3 yaşındayken ABDye göç eden Sinem, 5 yaşında şarkı sözü yazmaya başladı. Aynı yaşta piyano da çalan Sinem, New Yorkta müzik mühendisliği eğitimi aldı. Masterını New York Üniversitesinde tamamladı Sinem

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 740
favori
like
share