Yaşamakta olduğumuz Ramazan ayında 16 saatleri bulan orucumuz süresince açlığın,susuzluğun ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Allahın verdiği nimetlerle orucumuzu açarken bir an olsun kuraklık ve iç savaş yaşayan Afrika''lı milyonlarca aç ve susuz,yersiz,yurtsuz insanları ve açlıktan ölen çocukları düşünelim.Aslında benim bu konuda daha fazla yazmama gerek de yok çünkü hepiniz açlıktan ve susuzluktan kıvranan insanları televizyon ekranlarından izliyorsunuz.

Milyonlarca aç insanın yaralarına merhem olacak formül bizlerin elinde.Ramazan ayı içinde fitremizi vereceğiz.Açıklanan rakam 7,5 TL ve üzeri bir meblağ.Diyelim ki kişi başı 10 TL.

Diyanet İşleri Başkanlığı Afrika''ya gönderilecek paranın fitre sayılacağına dair bir açıklama yaptı.Bizler de Turkcell,Avea,Vodafone hangi hatta sahip olursak olalım cep telefonumuzdan Afrika yazıp 5601''e bir mesaj gönderdiğimiz zaman her mesaj karşılığı bu insanlara 5 TL göndermiş olacağız.4 kişilik bir aile 40 TL.fitre verecekse 8 mesaj göndermesi yeterli.Bu durumda vereceğimiz parayla hem hayırlara vesile olacak,hem de fitremizi ödemiş olacağız.Bu rakamlar büyüdükçe açlıktan ölen çocuklar olmayacak ve televizyondaki o acı görüntüleri seyretmeyeceğiz.

Şimdi harekete geçme ve bol bol mesaj çekerek yaralara merhem olma zamanı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 943
favori
like
share
adjara Tarih: 09.08.2011 11:12
Diyanet'in kampanyasına rekor katılım Diyanet'in Afrika kampanyasında toplanan yardım 30 milyon lirayı geçti... Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 'Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika’ya' sloganıyla başlattığı yardım kampanyasının rakamları netleşmeye başladı. Ramazan’ın ilk Cuma namazında tüm camilerden toplanan yardımlarla bu rakam rekor bir seviyeye ulaştı. 8 Ağustos 2011 tarihi itibarı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı hesaplarında biriken nakdi yardım miktarı 25 milyon Türk Lirası'nı aşarken, son verilere göre 1 milyonu bulan SMS’lerle birlikte yardımların toplam miktarı 30 milyon TL oldu. Öte yandan, önümüzdeki günlerde yurt dışında toplanan yardımların da ulaşmasıyla bu rakamın 50 milyon lirayı bulması bekleniyor. (CİHAN)
adjara Tarih: 09.08.2011 11:00
Yardımlar için Diyanet 5601,Kızılay 2868,İHH 3072 ve Kimse yok mu 5777 no.ları kullanıyor.