Barçalı oyuncuların kontratlarında Katalanca konuşma zorunluluğu varİspanyanın ayrılıkçı bölgelerinden Katalonyanın takımı olan FC Barcelonada Kamerunlu ünlü futbolcu Samuel Etoonun, Katalanca yöneltilen bir soruya cevap vermediği için eleştirilmesinin ardından, Barcelonalı futbolcuların kontratlarında Katalanca konuşma zorunluluğunun olduğu bir maddenin bulunduğu ortaya çıktı.
Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Racing Santander maçı sonrasında Katalan bir gazetecinin kendisine sorduğu Katalanca soruya cevap vermeyip giden Etoo, eleştirilince kendini savunmak zorunda kaldı.
"Hiçbir kötü niyetim yoktu. Bana Katalanca soru sordukları için değil attığım golde kalecinin hatası var mı diye sorduklarını anladığım için gittim" diyen Etoo, ailesinin yanındayken bile kulüp başkanı Joan Laportanın kendisiyle Katalanca konuştuğunu açıkladı.
Barcelonaya geldiği günden bu yana Katalan halkına ve yaşantısına ayak uydurmaya çalıştığını kaydeden Kamerunlu futbolcu, takım içinde Katalan olan Xavi, Oleguer, Valdes ve Puyol gibi futbolcuların kendi aralarında Katalanca konuştuğunu, bunun da çok normal olduğunu söyledi.
Etoonun yaşadığı polemik sonrasında Barcelonalı futbolcuların hepsinin sözleşmelerinde "belirli bir süre sonrasında Katalanca konuşma zorunluluğuyla" ilgili bir maddenin olduğu bildirildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 413
favori
like
share
inferno Tarih: 24.09.2006 15:03
Böyle bişey yok zaten barçadan yapılan açıklamaya göre sadece tavsiye niteliğinde
ugly__king__ Tarih: 23.09.2006 20:55
Paylaşım için teşekkürler... :85:
puslukurt Tarih: 21.09.2006 07:28
bence şaşırtıcı bir durum yok zaten yıllardır katalanlar ispanyadan bağımsızlığını isteyen bir bölge..