The Night Listener

Vizyona Giriş Tarihi
06.10.2006

Türü
Gerilim

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
91 dakika - 2006

Yönetmeni
Patrick Stettner

Oyuncular
Toni Collette
Robin Williams
Joe Morton
Bobby Cannavale

Senaryo
Terry Anderson, Patrick Stettner

Müzik
Peter Nashel

Görüntü Yönetmeni
Lisa Rinzler


Fırtınalı hayatlar…

Yazar Gabriel Noone, sevgilisinden yeni ayrılmıştır. Bu ayrılık gerek yazılarını gerekse radyodaki gece programını kötü yönde etkilemiştir. Editörünün verdiği bir roman taslağını okuduktan sonra, o güne dek radyoda şahit olduğu hayat hikayelerinden çok daha fırtınalı bir hayat hikayesine tanık olur.

Ailesi tarafından cinsel tacize uğramış, Pete Lomax isimli 13 yaşında bir çocuk tarafından yazılan romandan çok etkilenen Gabriel, çocuğu bulmaya karar verir. Ve Pete ile Gabriel arasındaki telefon konuşmaları başlar. Bu konuşmalar sırasında Gabriel, Petei evlat edinen Donna ile de tanışır.

Gabrielin editörü Jess, bu esrarengiz arkadaşlığa kuşkuyla yaklaşır; Pete ve Donnanın aynı kişiler olduklarından şüphelenir. Bu iddia Gabrieli şaşırtsa da, içine düşen şüphe onu Donnaya götürür. Gerçeği öğrenme hırsı Gabrieli kanunla karşı karşıya getirirken; Petein, Donnanın yarattığı bir hayal olduğu düşüncesi de onu içten içe yiyip bitirecektir. Bir sonraki olayın ne getireceği bilmez halde evine döndüğünde, Donnanın kapısına gelmesiyle olaylar iyice karışır.

Gabriel, Donna ve Pete hakkındaki sırrı çözerken, kendi peşini bırakmayan eski hatıralar da bir bir su yüzüne çıkar

Armistead Maupinin çok satan romanından uyarlanan Gecenin Sesi, gerçek bir hikayeden ilham alan bir gerilim filmi. Patrick Stettnerın yönettiği filmin senaryosunu Stettner ve Terry Anderson birlikte yazmışlar. Başrollerde Robin Williams (Gabriel), Toni Collette (Donna), Bobby Cannavale (Jess), Joe Morton (Ashe), Rory Culkin (Pete) ve Sandra Oh (Anna) kamera karşısına geçmiş

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 594
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:19
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
corleoni Tarih: 23.09.2006 22:26
eminim güzel filmdir robin willims ın kötü filmi olmaz
puslukurt Tarih: 22.09.2006 13:31
Teşekkürler kurt güzel bir filme benziyor..
ozlems_o Tarih: 22.09.2006 10:27
güzel bir gerilim hikayesi en azından farklı bişeymiş :3:

teşekkürler kurt abi