İsrailli kaleci Aouate için maç saati değiştirildi...İspanya'nın Deportivo takımında oynayan İsrailli kaleci Dudu Aouate'nin yahudilerin en önemli bayramı olan ''Kefaret Günü''nün (Yom Kippur) lig maçının yapılacağı güne denk gelmesinden dolayı yaşanan polemik maç saatinin değiştirilmesiyle aşıldı.
La Liga'nın 5 haftasında 1 Ekim tarihinde Real Sociedad ile Deportivo arasında oynanacak ve normalde 20.00 başlaması gereken maç, kaleci Aouate'nin İsrail'de yaşadığı polemikten dolayı kulübünün talebiyle 18.00'a alındı.
Yahudilerin en kutsal bayramı olan ''Kefaret Günü''ne (Yom Kippur) denk gelen maçı oynamaması için ülkesinden tenkit alan Aouate, İsrail'de hükümet ortaklarından dinci Şas Partisi'nden milletvekili Iaacov Margui'nin, İsrail Futbol Federasyonu'na gönderdiği mektupla, Milli Takım'dan çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalmıştı.
Yahudilerin hiçbir aktivitede bulunmayıp sadece dua ettikleri Kefaret Günü, güneşin batımından itibaren başlayıp ertesi gün güneşin batımına kadar sürerken, Deportivo kulübü kalecisi Auoate'nin sorun yaşamaması için çözümü, Real Sociedad maçını 2 saat öne alarak güneş batmadan maçı bitirmekte buldu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 399
favori
like
share
inferno Tarih: 24.09.2006 15:01
Enteresan :5:
ugly__king__ Tarih: 23.09.2006 20:55
Paylaşım için teşekkürler... :85:
puslukurt Tarih: 23.09.2006 15:55
İlginç bir durum..