Yıllarca hep bügünleri hayal ettim!... Her söylediğimde dudak bukenler bugün ne diyeceklerini şaşırıyorlar.
Öyle bir lig yaşıyoruz ki dostlar başına...

Galiba bundan sonra da üç büyükler tarihe karışacak! Onların acımasız hükümranlıkları son bulacak ve iste o zaman Türk futbolu kurtulacak. Kurtuluş da yeniliği yaratanların elinde olacak. Örneğin Ersun Yanal;ın elinde... Öyle elli yıl öncenin siyaseti gibi uyanıklar, "göz boyayarak" milleti yönetemeyecek. Gerçekler şu yüzüne çıkacak ve Ersun Yanal;lar "ayak oyunlarına" kurban gitmeyecek. Yeni yetişecek filizleri daha yeşermeden kopartan "koltuk sevdalıları" artık orta yerde fink atamayacak. Yeni yetişenleri yerlerinden edenlerin de devri bitecek ve Türk futbolu kalkınacak...Yazmadan edemedim!
Ligin 7. Haftası;ndaki manzaraya bakın. Vestel Manisaspor lider! Bırakın liderliği hiç yenilgisi yok! Ötekilerin hepsi yenilmiş!... Yenilmeyen tek takım Ersun;unki... Hem de Vestel Manisa; Beşiktaş;ı yenmiş, Galatasaray;ı elinden son anda kaçırmış, Avni Aker;i Trabzon;un başına yıkmış! Manisa bugün ligin tepesinde sefa sürüyor. Ama şu ahlaksızlığa bakın ki geçen hafta bütün medya Vestel Manisa;yı göçertmek için elbirliği ile Ersun Yanal;in üzerine oynadı... Zico gitti yerine Ersun getirildi!...

Tebrikler Manisa... Sen öncü ol eminim Türk futbolunu uyutmak isteyen "kofti" büyükler senin önünde eğilecek, taşra da peşinden gelecek.


Gerets çaresiz...
Bir kimsenin kaldıracağı belirli yük vardır. Bir kilo daha yüklersen dizlerinin üzerine çöker! Gerets bu durumda, artık bir gram daha kaldıracak mecali yok. Galatasaray;ın mutlaka yenilenmesi lazım. Bu gidiş iyi değil! Gemi artık karaya vurdu! Safraları atacak ve yola öyle devam edeceksin. Turkcell Süper Lig;de kader belli oldu, Galatasaray ocak ayına kadar işi böyle götürecek, ocakta transfer yapabilirse ve de o zamana kadar çok puan kaybetmemişse şampiyonluk kervanına katılır.

Galatasaray için esas sorun Şampiyonlar Ligi;dir. Bu şartlarda Liverpool;la başetmek mucizedir. Bunları yazarken yine dudaklarımda muzip bir gülüş var; Galatasaray büyük takım, Avrupa;da gereğını yapar, dyerek kendi kendimi avutuyorum. Ama içimdeki şeytan da benimle dalga geçiyor: Dört gol avans veriyor!
Zor! Göreceğiz... Şimdi Song da sakat, moral de göçük...

Trabzon mu yaman, "el" mi yaman, yoksa Galatasaray mı yavan!

Göreceğiz!


Ötekiler de hikaye...
Beşiktaş da zor zahmet! Artık kıvama gelmeli diye düşünürken Tigana hala tekliyor. Hayra alamet değil! Ankaragücü karşısında 17 dakikada iki gol sonrası fıtık ameliyatı! Bakın CSKA, Bulgaristan;da 6-1 galip. Allah korusun Beşiktaş iki gollü galip ama, yolu yokuş! Koray da yok! Beşiktaş;ın defansı hepten garip! Gerçi bu yıl bütün takımlarımızın defansı Allahlık ama Avrupa;da oynayanlarımız için durum vahim!

Fenerbahçe için de kuşkuluyum! Bu hafta Konya karşısında Kezman ve Rüştü biraz iyiydi, o kadar. Gerisi çayda çıra...

Kayseri;me güveniyorum, Sağlam;a da... Tek gol yetecek diyoruz ama AZ Alkmaar;ı yok sayıyoruz galiba...

Trabzon moralli... Ama rakip Galatasaray değil ki...

Bu hafta lig maçlarından sonra, Anadolu takımlarının başarılarıyla sevindim. Sivas;ı da kutlayorum ama Avrupa maçlarını da düşününce kanım çekiliyor!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 393
favori
like
share
corleoni Tarih: 26.09.2006 14:34
vestel manisaya bravo doğrusu