Allık yüze mutlu bir görünüm ve cilde canlılık kazandırır. Cilt rengine uygun bir tonda seçilmelidir. Yüzün dışına dairesel hareketlerle uygulanmalıdır. Allığın ciltte şerit gibi görünmemesine dikkat edilmelidir. Görünümde bütünlük sağlamak için fırçanızı burun ucu, çene ve alnınıza da dokundurun.

Allık ile yüz şekliniz üzerinde de oynamalar yapabilirsiniz;

KARE YÜZ:
Kare yüz şeklinde gözler arasındaki genişlik ile çenedeki genişlik aynıdır. Bu yüz şeklinde oynama yaparken amaç, kare şeklin altına doğru ton vermek ve genişliği azaltmaktır.

Çözüm:
Alın ve çenenin köşelerine gölge yapın (kulaklardan çeneye ve alına doğru). Burnu, alın ve çenenin ortasını açık renk bir pudra ile aydınlatın. Allığı elmacık kemiğinin alt kısmına sürün. Yukarı yönde kulakların altına doğru yayın. Burnun altındaki bölgeye allık uygulamayın.

UZUN YÜZ:
Uzun yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katından fazladır ve amaç uzunluğu azaltmaktır.

Çözüm:
Tam çene altından yukarı doğru ve çene çizgisi etrafında kalın çizgiler yapın. Alnın kenarlarından şakaklara doğru gölge yapın. Dış kısmına daha koyu olmak üzere yanak kemiğine allık sürün. Allığı kulağa yakın bölgeye kadar uzatın.

YUVARLAK YÜZ:
Yuvarlak yüzde genişlik uzunluğun üçte ikisinden fazladır ve amaç hatları keskinleştirmek ve inceltmektir.

Çözüm:
Yanak kemiklerinin altında, yanakları içeri çekerek çukurlar yaratın. Allığı önce kulaklardan burna doğru, bu çukur üzerinde sürün. Sonra yukarıya alına doğru uygulayın. Yüz ortasını açık renk bir pudra ile aydınlatın.

OVAL YÜZ:
Oval yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katı kadardır. Bu yüz biçimi şekillendirme gerektirmez. Allığı doğrudan elmacık kemiği üzerine uygulayın. Şakaklara doğru yönünü yukarı çevirin.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 505
favori
like
share