İsmail Uslu İlköğretim Okulu Hakkında - İsmail Uslu İlköğretim Okulu Tanıtım - İsmail Uslu İlköğretim Okulu Resimleri - İsmail Uslu İlköğretim Okulu İletişimİsmail Uslu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :İsmail Uslu İlköğretim Okulu, Sümer mahallesi Akçeşme caddesi üzerindedir. Hayırsever vatandaşlarımızdan İsmail Uslunun katkılarıyla 1994 yapımı bitirilip açılışı yapılarak eğitim-öğretime başlayan bir eğitim kurumudur.

İsmail Uslu İlköğretim Okulu zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılmasını düzenleyen 4306 Sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile 17 Ağustos 1997’den itibaren “İlköğretim Okulu’na” dönüştürülmüş ve yeni ufuklara doğru açılan değişik bir misyon üstlenmiştir.
Okul; on iki derslikli olarak inşa edilmiştir.Derslik sıkıntısından dolayı mevcut salon sınıfa dönüştürülmüştür.Yine sınıf sıkıntımız hat safhada olduğu için 1. kademede sınıf mevcutlarımız çok kalabalıktır.Okulumuz tekli eğitim yapmaktadır.On iki derslikte yer alan; on üç şube, bir müdür,bir müdür yardımcısı ,sekiz branş, bir anasınıfı öğretmeni, dört yüz öğrenci ve iki hizmetli kadrosu ile eğitim öğretim hizmetlerini etkin bir biçimde sürdürmektedir. Okulumuz
Okulumuz

Aileler; çoğunlukla işçi olup dar ve orta gelirli ailelerdir.Çoğu anne ve baba askeri ücretle çalışmaktadır.Öğrenim durumları itibariyle büyük çoğunluğu ilköğrenimli velilerden oluşmaktadır.Çevre sanayi bölgesidir.Evler sanayinin içerisinde kalmış, mesken ile fabrikalar iç içedir.

Velilerin okula katkılarının yetersizliği; okulun gelişmesi, araç-gereç imkanlarının iyileştirilmesi, temizlik, ısınma hizmetlerinin yürütülmesinde önemli güçlükler oluşturmaktadır.
Okulumuzda çok amaçlı salon bulunmamaktadır, kış şartlarında beden eğitimi dersi tam anlamıyla icra edilememekte, yapılan etkinlikler de mekan sıkıntısı hissedilmektedir. Buna rağmen öğrencilerimiz etkinliklere katılmakta istekli olup okul bahçesini daha etkin kullanarak bahçedeki spor alanlarının daha işler hale gelmesini sağlanmaktadır.

İsmail Uslu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu:
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: [url]http://ismailusluio.meb.k12.tr/[/url]
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


İsmail Uslu İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 452
favori
like
share