Konyaspor dev bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Unesco tarafından 2007 Dünya Mevlana Yılı ilan edilmesi ile birlikte Konya'da çeşitli spor organizasyonları için hazırlık yapılıyor. Bu organizasyonlara Konyaspor'da yeni bir proje ile dahil oldu. Mevlana Kupası Futbol Turnuvası adı altında yapılacak uluslararası dörtlü turnuvaya, yabancı iki takımı katmayı planlayan Konyaspor, hazırladığı bu projeyi Konya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne sundu. Konya Kültür ve Turizm il Müdürlüğü'de projeyi bakanlık nezninde, Başbakanlığa sunacak.

DEVLER, MEVLANA KUPASINDA BULUŞACAK

Futbol dünyasının dev takımları İtalya'dan Milan, Almanya'dan Werder Bremen, Hollanda'dan Feyenoord ve İskoçya'dan Celtic takımları Mevlana Kupası için davet edildi. Yapılan davete Milan ve Werder Bremen sıcak bakıyor. Mevlana'nın hoşgörü felsefesini tüm Dünya'ya tanıtmak istediklerini belirten Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, "UNESCO tarafından 2007 Dünya Mevlana Yılı ilan edilmesi üzerine Konyaspor olarak bizde, uluslararası bir turnuva düzenlemeyi planladık. Turnuvamız, 2007 Mart ayı içinde milli maçların olduğu bir haftada yapmayı düşündük. Avurapa'dan medya temsilcilerinin ve taraftarın gelmesi içinde turnuvaya daha iyi tanınan takımların katılması için çalışıyoruz. Turnuva profeslyonel bir organizyon firması tarafından hazırlanacak. Turnuya Milan, Werder Bremen, Celtic ve Feyenoord takımları davet edildi. Organizasyon firmasından aldığım bilgiye göre, turnuvaya Milan ve Werder Beremen, sıcak bakıyor. Türkiye'den de dört büyüklerden birini de organizasyona dahil edeceğiz." dedi. Turnuva ile ilgili projeleri Konya Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne sunduklarını belirten Başkan Şan, Konya Kültür ve Turizm Müdürlüğü'de Mevlana yılı kampasında düzenlenecek programlarla birlikte Konyaspor'un hazırladığı projeyi Başbakanlığa sunacağını söyledi.

TURNUVANIN BÜTÇESİ 500 BİN DOLAR

Turnuvanın üstesinden tek başına gelemeyeceklerini ifade eden Şan," Bu projeye şehrimiz sahip çıkmalı. Şehrimizin ve Mevlana'nın hoşgörü felsefesininin tanıtılması açısından önemli bir proje. Turnuvanın bütçesi 500 bin dolar olarak tespit edildi. Turnuvaya katılacak takımlara göre bütçenin miktarı değişebilir. Bütçe için değişik gelir kaynaklarına bakmak gerekir. İddia ve spor totodan gelir elde edilebilir. Reklamlar olabilir. Bu turnuvanın finansını bir şekilde temin etmemiz gerekiyor. Bu konuda da bakanlığın ve şehrimizin destek vereceğine inanıyorum.

Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 503
favori
like
share
puslukurt Tarih: 04.10.2006 21:16
Her zaman güzellik adına yapılan herşey beni mutlu etmişdir.
Konya bu tür bir organizasyonu yapabilecek bir sehir inşallah başarılı olurlar..
casper Tarih: 04.10.2006 19:30
aaaaa :89:bende yeni duyuyorum şehrimiz için çok önemli bir girişim bu umarım gerçekleşir,bunu konya turizmiyle ve tanıtımıyla yakından ilgilenen biri olarak daha çok istiyorum, :2:

evet bu yıl mevlana yılı ve şehrimiz bu özel günlere coşku ile hazırlanıyor
MaRaBoGLu61 Tarih: 04.10.2006 19:04
Walla cok güzel bir Haber Insallah bu organizasyon gerceklesir ve geleneksellesir

Tesekkürler haber icin kurtjara