Galatasaray;da yıllardır süren stat çilesi sona eriyor. Yapılan anlaşma gereği Seyrantepe;deki stadın inşaatını gerçekleştirecek olan TOKİ, bölgedeki ulaşımın sağlanması amacıyla kavşak ve yol çalışmalarına başladı bile.

Ulaşım probleminin kasım ayının sonuna kadar çözüleceği ifade ediliyor. 120 dönüm üzerine inşaa edilecek Seyrantepe Stadı;nın iç dizaynı ve modeli de belli oldu.

Seyrantepe Stadı;nın, G.Saray;ın hazırlık kampında maç yaptığı ve idarecilerin de beğendiği Mönchengladbach takımının oynadığı Borussia Park Stadı gibi olacağı ortaya çıktı. Başkanın danışmanı Refik Arkan, "Locaların ferahlığı, yürüyen merdivenlerin rahatlığı ve içindeki lokantaların kullanım alanı nedeniyle stadın içini Borussia Park gibi yapacağız" dedi.

G.Saray yönetimi, önümüzdeki ay temeli atılacak olan stadın 2009 yılında hazır olmasını bekliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 587
favori
like
share
puslukurt Tarih: 15.10.2006 15:53
GS2004

Kavga filan yok kardeş ne kavgası.. :67:
ZeuS Tarih: 15.10.2006 12:09
kavga edmıyoruzki
GS2004 Tarih: 15.10.2006 11:12
yaw niye kavga ediyosunuz :179:
ZeuS Tarih: 14.10.2006 18:40
puslu abe

biz seni kupalar için sevmedik kupalara ev sahipliği yap diye sevdik
puslukurt Tarih: 14.10.2006 16:20
"52 bin kişilik stat çok yakında"

Galatasaray Kulübü, kuruluşunun 101. yılını çeşitli etkinliklerle kutlarken, kulüp başkanı Özhan Canaydın, ''Galatasaray, başarılarıyla Türkiye'nin en büyük ve en sevilen kulübü oldu'' dedi.

Galatasaray Kulübü'nün 101. yıl kutlamaları, Galatasaray Lisesi bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk konularak ve saygı duruşunda bulunarak başlanırken, daha sonra Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlamalar sürdü.

Başkan Canaydın'ın yanı sıra, kulüp ikinci başkanı Semih Haznedaroğlu, yöneticiler, Divan Kurulu üyeleri ve öğrencilerin katıldığı etkinliklerde Canaydın yaptığı konuşmada, 101. yıllarını coşku ile kutladıklarını belirterek, ''İnşallah daha nice yılları hep beraber göreceğiz. Galatasaray Kulübü, evrensel misyonunu defalarca göstererek Türkiye'yi defalarca sevindirdi. Türkiye'nin en büyük ve en çok sevilen kulübü olmayı başardı. Dünyada en çok tanınan Türk markası oldu. Bu büyük kulübe hizmet etmek mutluluk verici'' diye konuştu.

Canaydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:''100. yılımıza silinmez damgamızı vurduk. 100 yılımıza çok şey kattık. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Her branşta başarılı olmayı başardılar. Stadımızın ön projeleri bitmek üzere. İnşallah çok yakında 52 bin kişilik stada kavuşacağız. Tesislerimizle ilgili de önemli projeler geliştirerek, çalışmalar yapıyoruz.''

Etkinliklere Galatasaray Kulübü'nün en kıdemli üyesi olan Harun Örün'ün yaş kütüğüne 101. yıl plaketi çakması ile devam edildi. 50 yıllık Divan Kurulu üyelerine berat ve madalya verilirken, kulüp eski başkanlarından Alp Yalman'ın annesi Hafize Yalman'ın plaketini Alp Yalman'ın torunu Ada Yalman aldı. Bu sırada, Özhan Canaydın yerinden kalkıp Ada'yı kucağına alarak sevdi.

Kazanılan ödül ve kupaların tanıtımıyla devam eden etkinlikler, geleneksel Galatasaray pilavının yenmesiyle sona erdi.
ZeuS Tarih: 06.10.2006 11:08
biz seni kupalar için sevmedik :179:
puslukurt Tarih: 06.10.2006 08:48
Bazıları için stadlarında UEFA kupası finali oynamak daha önemliymiş bunuda oynayan kendileri olsa bari, Galatasarayın UEFA kupasını almasından daha önemliymiş böyle bir anlayış varmı..
Akıllarınca bazıları kendilerini kandırıyorlar yazık.. :18:
Bizim stad bitince acapa ne yapacaklar bakalım.. :13:


NOt : Bu lafı nereden duydun puslu filan derseniz etrafınıza bakmanız yeterli olacaktır.