[COLOR=burlywood]hayat uzun bir yolculuktur aslında.Gittiğin zamanları geri alamaz, bir sonraki filmin en güzel sahnelerini bir saniye öne alamazsın..Sadece sana sunulan hediyeyi zamanın altın tepsisinde nefes alarak yasarsın.Bu bazen hüzünlü bir öyküdür bazen ise mutluluk masaldır yasadıkların..tek değişen nefesinin kalbine bıraktığı renktir .bu hayat yolculuğunda binlerce kalp tanırsın kah hüzünlü kah karamsar bazıları ise gamsız kedersiz bazıları senin gibi meleksi kalpli insan suretindeki periler..)
Doğan güneş herkese farklı bir hediye sunar hüzünlerde mutluluklar verir ya da mutlulukların içinde acıyı tattırır sana... ne mutluluklarını elinden kaçır ne de acılarına boynu bük.Bazen hüzünlerinin kalbine yansıyan zamanında; acı bir sızıya göz beklerindeki masum gözyaşları eşlik eder; bazen de mutluluklarının resmine renk renk çiçek hükmündeki gülüşlerin eklenir..
Her çiçekte sana sunulmak üzere bir mutluluk vardır. Açelyaların mutlulukları, güllerin tatlı sevgisi ve lalelerin ise gülüşleri vardır senin kalbini bekleyen… Onlar senin hediyelerindir. Seni aramazlar sen bulmasın onları...
bu hayat yolcuğunda gittiğin yer önemli değildir aslında; sadece bu yolculuktaki sonsuz beklentilerindir önemli olan..kazandıkların, her zaman kaybettiklerinden cok olmalı ;mutlulukların ise hüzünlere her zaman galip olarak ayrılmalı..ögrendigin güzellikler, kaybettigin hüzünleri aratmayacak olmalı..Yüzündeki gülüşler gecmiste acılara hediye ettigin gözyaslarından daha güzeldir..Farklı bir zamanda farklı sabahlara uyanacaksın..

Hayat bir sınavdır.kaybedeni cok kazanını ise cok az ama sen her zaman kazanacaksın bu gözlerindeki yasama sevinciyle dolu iken..belki de bu sınavın ödülü senin gülüşlerindir ...Acıların hüzünleri ve sevinclerin senin hayattan kazandırlarındır.Acılarda gözyası keder cekerken bunu nasıl kazanc olarak görürüm kalbime dersen sana cevabım ; hüzünlerindeki gözyasların yarınlarındaki mutlulukların habericisidir aslında...gözyasların ıslaktır ama bil ki yarınlarındaki mutlulukların günes kadar sıcak olacaktır. Yalnızlıkların ve dertlerin her zaman siyah ve soguktur .Ama gelecekteki bir gün ( bu gün belki de yarından önce bu gece de olabilir) yasayacıgın mutlulukların ne kadar rengarenk ve de ne kadar samimi oldugu ve gözlerin ne kadar ısıl ısıl parladagına sende sasıracaksın.icinde o kadar samimi mutluluklar var ki saklı kalan..Onlar bi gün bir yerde tam senin ihtiyac anında avuclarında olacaktır..

Dikenler her zaman güllerle anılacaktır...Gülü koprarırken dikeni senin avuclarrını kanatsa da bir süre sonra güllün bülbülün bile övdügü büyüsüne kapılacaktır yüregin..Aynı gül misali gibi kelebek ömürlü hüzünlerinde gözbebeklerinden süzülen gözyaslarını silerken o gözyaslarının bir gün sana binlerce mutluluklarınla avucları süzülecegini bilmek ne güzeldir degil mi ?

Yasadıgın dakikalar aslında bir kalemdir kalemin rengi senin kalbindeki hayata baktıgın pencerenin hangi rengin icinde boyandıgına baglı..Hayatının beyaz defterinin satır aralarına bazen buruk ama umutlu yalnızlıklarını yazacaksın bazen de mutlulukların güzel anlarına gülüşlerin en güzel rengini cizeceksin..ve de acılarının dayanılmaz yükünü yazarken satırlara belki gözbebeklerinin masum gözyaslarını eklenecektir ıslak ıslak..

Eger sen gözlerini kaptatırsan günese..dünyanın en güzel renklerini bir anda elinin tersiyle itersin ama sen gözlerin kapalıyken günes her zaman ısıklarıyla insanlara aydınlı olmaya ve de umut dağıtmaya devam edecektir.Eger sen gözlerindeki mutlulukları değerini bilmeden acılara boyun bükersen hayat her ne kadar etrafına mutluluk perilerini de yollasa sen her zaman yalnızlıgın kahırlı sokaklarında gözyaslarnla dolasırsın...
Hayatının her dakikasında dünyayın tüm mutlulukların en güzel renkleri elllerine cicek buketi olarak verilsin..Yarınlarındaki umutların ise nakıs nakıs kalbine armagan edilsin Sakın unutma: hayat seninle güzel ve kısa ama hayatın en güzel yanı kısa zamanda en güzel mutlulukları tadma sansın var.Bu sans senin elinde..Bu sans senin gözbebeklerin icindeki masumiyette...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 661
favori
like
share
ibrahim baysal Tarih: 16.07.2008 22:30
iyi aksamlar ben belcikadan ibrahim.namuslu insanlar namussuzlar kadar cesur olmadikca bu dunya duzelmez.
ozlems_o Tarih: 06.10.2006 11:17
hayat zor ama önemli olan seninde dediğin gibi


[COLOR=burlywood]Hayat bir sınavdır.kaybedeni cok kazanını ise cok az ama sen her zaman kazanacaksın bu gözlerindeki yasama sevinciyle dolu iken..belki de bu sınavın ödülü senin gülüşlerindir ...Acıların hüzünleri ve sevinclerin senin hayattan kazandırlarındır.

bu güzel yazıı bizimle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum

yüreğine sağlık canım herşey gçnlünce olsun hayatta hep kazanan olman dileğiyle:106: