Kitaplarımı kimseye vermeye gönlüm elvermez.Bu konuda direk paranoyaklaşırım,sinirlerim bozulur.Kıyamam vermeye;çünkü geri gelmeyeceğini bilirim.

Hele ki kuaföre,üste başa tüm parasını yatıran, 'YETMEZSE' para yaratıp,kredi kartının son limitlerine kadar borçlanıp yine de o saçı sarıya boyayan,Mango 'daki bilmem ne modası bluzü alıp da kitaplar çok pahalı diyenlere hiç vermek istemiyorum...

O bluzü ya da onuncu çizmeni de almayıver de o kitabı alıver,madem o kadar çok istiyorsun okumayı.İçinde koca bir dünyayı barındıran,ayların yılların emeğiyle yazılan bir kitaba,bir paçavranın tercih edilmesine kızıyorum.

Bir diğer bahane de ''Ayy,kitapçıda çok pahalı,yere de düşmemiş ki alayım'' dır..

Kitabın yere düşmesini beklemek yazarın emeğine saygısızlıktır.Paranın fotokopiciye,matbaaya,yeraltı ekonomisine kaydırılmasıdır.Orijinal kitap alanların,kitapları daha pahalıya almasına neden olmaktadır.
Şimdiye kadar okuduğum tüm kitapları,yani dünyaları,değerleri,zenginlikleri birirktirip büyük denebilecek bir kütüphane oluşturmaya çalışıyorum.Arada bir sevdiğim kitaplara dönüp yeniden,yeniden okumak için.
Kitaba değer vermeyen birine,onca değerli kitapları,geri dönmeyeceğini,belki de hiç okunmadan bir kenara atılacaklarını bile bile vermek içimi acıtıyor..Elimde değil..Bunun maddiyatla bir ilgisi yok,tam tersi bana bu duyguları yaşatan maneviyatın ta kendisi..

'Kitaba para yok' diyenlerden olmayın lütfen...Çoğu zaman kendi seçimlerimizdir bize bu talihsiz cümleyi söyleten...

Kitaplarla dost günler dileğiyle.....

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 912
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 10.01.2007 13:06
sagol son bahar gibi
casper Tarih: 07.01.2007 16:47
çok güzel bir yazı ,

çok teşekkür ederim
aycellim44 Tarih: 20.12.2006 23:49
kesinlikle katılıyorum arkadaşım. değerini bilene bilmeyene kimseye kitap verme taraftarı değilim ben . gerçekten değerini bilen kütüphanesine kataro kitabı. paylaşımın bu türlüsü her zaman suistimal ediliyor çünkü...
yerinde tespitlerin için çok tşk...
merka etme yalnız değilsin...
kalamış Tarih: 14.10.2006 01:10
sizlere katılıyorum arkadaşlar herşeye,özellikle sigaraya para bulan isterse kitabada para bulur.kitap okuma ve sevme işi bir kültür ve altyapı sorunudur bende herkese bol okumalı ve kitap dolu günler dilerim :23:
sennur Tarih: 11.10.2006 19:53
değerli arkadaşım çok değinmek istediğim bir konuda bu kadar güzel tesbitlerde bulunarak yazdığın yazı için içtenlikle teşekkürler.bu konudaki fikirleriniz aynen benim fikirlerimi yansıtıyor.benimde kitaplarım çok değerlidir,ve paylaşamadığım tek şeydir.şu anda yaklaşık olarak 700-750 civarında kitap olan bir kütüphaneye sahibim .herkese bol kitaplı ,bol okumalı günler dilerim :85:
okahraman Tarih: 10.10.2006 21:49
Ellerine diline ve Gönlune saglik kardes

herkese bol kitapli gunler