iş yerinde aynı odada iki kişi çalışıyoruz. ikimizinde internete bağlı bilgisayarı var. ama yazıcımız tek. şimdi bu yazıcıyı ikimizinde ortak kullanması için yapılacak ayarları basit ve ayrıntılı bir şekilde anlatabilirmisiniz.?
bilgisayar konusunda biraz acemiyim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12696
favori
like
share
HASANCAN06 Tarih: 17.12.2009 11:10
TŞKLERRRRRRRRRRRRR
GÖLGE Tarih: 17.12.2009 10:14
Benim her şey tam ama olmuyor gruplarım aynı internetim var başka bir yazıcı dediğim zaman bişey çıkmıyor sadece microsoft windows ağı çıkıyor
hsnorh Tarih: 25.01.2007 12:03
te$ekkürLer...
ergun78 Tarih: 03.11.2006 14:36
mrb tekrar. geç gördüm yazdığını ancak cvp verebildim. Çalışma Grubunu değiştirmek için. bilgisayarıma sağ tıkla özellikler.Bilgisayar Adı kısmında Değiştir diye bi yer var. ona tıkla. Çalışma Grubunu ordan değiştirebilrsin. hoşçakal...
XİSCO25 Tarih: 17.10.2006 14:49
ilgin için teşekkürler, dediğin ayarları kendi bilgisayarımda yaptım ama kafama takılan birkaç soru var
şimdi seçili yazıcıya sağ tıkladım, paylaşımı işaretledim seçili yazıcının altında bir el simgesi belirdi herhalde gidişat doğru, yalnızca şu bilgisayara sağ tıkladığımda çalışma grubu yazmıyor. bilgisayarın tanımı kısmı var o da boş çalışma grubunun ismini nerden öğrenebilirim.
ergun78 Tarih: 10.10.2006 12:29
Dostum yapman gereken şey basit kısaca anlatıyım umarım faydalı olur. Önce yazıcının takılı olduğu pc de yazıcıyı paylaşıma açman gerekiyor. Bunu nasıl yapcaksın. Başlat/ Ayarlar/Yazı ve Fakslar ordanda Seçili yazıya sağ tıkla ve Paylaşımı seç ardından Yazıyı paylaştırmak için buraya tıklayını seçip tamam de. Bu arada iki pc nin de çalışma gruplarının aynı olması gerekiyo. Bunu anlamak için de masaüstündeyken Bilgisayarıma sağ tıkla özellikleri seç. Bilgisayarı Adı kısmında Çalışma grubu yazar. Workgroup gibi.. sendeki ile diğer pc deki çalışma grubu farklıysa buradan değiştirebilrsin. Değiştire tıklayıp yaparsın bunu da.
Şimdi diğer pc ye geç. Yine Başlat/ Ayarlar/Yazı ve Fakslar ordanda yazıcı Ekleye tıkla.
İleri diyip sonra Ağ yazıcısı veya Başka bir bilgisayara bağlı yazıcı yı seçip ileri de. Sonra Yazıcı için Göz Atı seç İleri de. Sonra diğer pc yi göreceksin. Ordan yazıcıyı seçip hep ileri de. Bu kadar işte. Kolay gelsin. Hoşçakal..