Orjinal Adı: Silent Hill

Yönetmen: Christophe Gans
Oyuncular: Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden, Deborah Kara Unger

Senaryo: Roger Avary
Görüntü Yönetmeni: Dan Laustsen
Müzik: Jeff Danna, Akira Yamaoka
Kurgu: Sébastien Prangère
Tür: Fantastik - Korku - Gizem
Süre: 127 Dk.
Yapım: 2006 - Kanada/ABD/Japonya/Fransa
Dağıtımcı: Warner Bros

Gösterim tarihi: 13 Ekim 2006


Editörün Notu: Bir çocuğun gizemli hastalığı. Çaresiz bir anne. Terk edilmiş bir kasaba. Gizemler gittikçe derinleşiyor.

Konu: Genç bir anne olan Rose (Radha Mitchell) kızı Sharon'ın gizemli hastalığına çare bulmak istemektedir. Psikiyatrik tedaviyi reddeden Rose kızıyla birlikte, kızının rüyasında sürekli olarak tekrarladığı kasabaya, SILENT HILL'e doğru yola çıkar. Kocası Christopher'ın (Sean Bean) karşı çıkmasına rağmen Rose, kızının gizemli hastalığının tedavisinin bu gizemli kasabada olduğuna inanmaktadır. Anne kız kasabaya yaklaşırlarken karşılarına bir gölge çıkar ve Rose arabanın kontrolünü kaybeder. Kendine geldiğinde Sharon arabada yoktur. Rose kızını çaresiz bir biçimde ararken karşısına bir polis (Laurie Holden) çıkar ve onunla birlikte kızını bulmak için Silent Hill'e gider.

Rose Silent Hill'in çıkan büyük bir yangından sonra terkedilmiş olduğunu keşfeder. Kasabanın her yanı sisle kaplıdır ve birden Rose'un etrafını gölgeler sarmaya başlar. Rose bu gizemli kasabada kızını ararken kızının kaybolmasının aslında çok büyük şeytani bir planın parçası olduğunu keşfeder.Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 682
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:11
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 15.10.2006 12:50
Film üç farklı kültürü birleştiriyor aslında, filme esin veren ve "Silent Hill" adlı bilgisayar oyununun yaratıcıs olan japonlar, başta yönetmen olmak üzere yapım ekibinin Avrupalılığı ve de oyuncuların amerikalı oluşu. Böylece ortaya, kendine özgü, garip, yer yer çekici, yer yer itici bir yapım çıkıyor.

Büyük sermayeyle çekilmiş iddialı bir proje.

Teşekkürler özlem