'Tek başına zayıflatmaz' denilen akupunktur, yeni geliştirilen ARL formülüyle uygulandığında kilolar hızla gidiyor.

Çocukluğundan beri kilolu olan ve yığınla diyet deneyen Sema Şahin de ARL yöntemiyle zayıflayanlardan; tam 46 kilo vermiş!.

Akupunkturun zayıflama için tek başına yeterli olmadığını düşünenlere Dr. Murat Topoğlu, 21 yıllık deneyimiyle özel bir program geliştirdi. Dr. Topoğlu, Amerika'da bu yaz gerçekleşen Akupunktur Kongresi'nde doktor arkadaşı Murat Tunç ile birlikte tanıttığı 'ARL' programı yoğun ilgi görünce, Türkiye'de de ilk uygulamalara başladı. Topoğlu, birçok kez diyete girip ardında daha fazla kilo alanların da yüzünü güldürecek 'ARL' yöntemiyle ile ilgili merak edilenleri anlattı:

Pek çok diyeti denedikleri halde başarılı olamayanlar için önerdiğiniz zayıflama modeli nedir?

İştah ve acıkmasını kontrol edemeyen kişiler, aynı zamanda hareketsiz bir yaşam sürdüklerinde kilo almaları kaçınılmazdır. Obezitenin yüzde 85 nedeni de budur. Ancak zayıflamak için yeni bir formül geliştirdik. Kişilerin iştahlarını akupunktur ile baskılarken, masaj ile sarkmaları önleyip, inatçı yağ kitlelerini de lipodisolve iğneleriyle eritiyoruz. Akupunkturun ilk harfi, 'Resolotion 7' dediğimiz endodermic masajın R'si ve yağ eritme için kombine edilen özel bir madde olan Lipodisolve'nin baş harflerini aldık ve bunun yanına 21 yıllık birikimimi de ekleyerek bu formüle 'ARL' adını verdik.

ARL'nin diğer zayıflama yöntemlerine göre avantajı nedir?

Bir bütünü içeren bu zayıflama programı, mide yanmalarını önleyip rahatlatıyor. Cilt gevşemesini önlerken, ciltteki bölgesel ve inatçı yağları eritiyor. Bunların üçü birleştiğinde, en çok şikayetçi olunan göbek, basen ve diğer bölgelerdeki fazlalıklar rahatlıkla eritilebiliyor.
ARL ile kaç kilo vermek mümkün?

İlk 6-8 haftada kişiye moral olsun diye 8 ile 10 kilo verdiren özel bir program uyguluyoruz. Ama aslında daha yavaş ve kontrollü kilo verilmesini tavsiye ediyorum. Kişinin 30- n0 kilo fazlası varsa, bunu bir yıla yaymakta fayda vardır.

Zayıflayan kişilerde aynı zamanda sarkmaları önlemek mümkün mü?

Evet. Kişinin şikayeti olan bölgelerine ve özellikle basen, karın, bacak ve diz kapağı iç bölgelerine, kol ile omuz arkalarına özel bir madde zerk ediliyor. Cildin altında bulunan yağ kitleleri bu madde sayesinde hızla eriyor.

Hangi sıklıkla lipodisolve yapılmalı?

Uygulamalar 15 gün aralıklarla yapılıyor. Hastaya bağlı olmak üzere 6-10 seans uygulanabilir. Bu tedavi genellikle üçüncü veya dördüncü seanstan sonra belirgin bir şekilde yağ erime etkisini gösterir. Yağları eritmedeki başarısı yüzde 80-85 arasındadır. 'Resolution 7' ise ilk başta haftada 2 veya 3 kez, daha sonrada haftada 1 kez yapılarak; 10-15 seanslık bir kür halinde uygulanır.

Masaj zayıflamaya nasıl yardım eder?


Akupunktur ve lipodisolve sonrası kilo verme sonucu kişilerde sarkmalar gözlenebilir. Bu sarkmaları yok etmek ve dolaşımı hareketlendirmek için ultrason dalgalarıyla yapılan masaj etkili sonuç veriyor. Göğüs kısmında da alt doku ağını canlandırarak dokuyu sıkılaştırır ve daha diri bir görünüm sağlar. Masajda; 20-30 dakika sonra yağlar erimeye ve azalmaya başlar, 10'uncu veya 12'nci günde etkisi doruğa çıkar.

Akupunkturla kullanıldığında neden etki artıyor?

Akupunktur ile iştahı baskılanan kişi kilo vermeye başlıyor. Lipodisolve sayesinde yerleşik yağ kitleleri de kırılıp vücuttan atılıyor. Böylelikle kişiler daha kısa sürede kilo verip bunu uzun süre muhafaza edebiliyor.

Kiloları tekrar geri alma riski var mı?

Kulağa yerleştirdiğimiz manyetik bilyeler ile kişileri yine 6 aylık kontrollere çağırarak, verdikleri kiloyu korumalarına yardımcı oluyoruz. Ancak, dünyanın neresinde olursanız olun ya da hangi diyet veya programla zayıflarsanız zayıflayın; eğer bırakıp eski beslenme düzenine dönerseniz, elbette yine kilo alırsınız. Aşırı kilo; ömür boyu savaşılması gereken kronik bir hastalıktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 976
favori
like
share
DİDEM Tarih: 17.10.2006 18:51
mucizelere pek inanmam ama hadi sana inanayım