[COLOR=coral]İnternet üzerinde haberleşmede yaygın olarak kullanılan MSN Messenger programları internet korsanlarının yeni gözdesi oldu. MSN Messenger kullanıcılarının şifresini kıran korsanların, bu kişilerin listesindekilere mesajlar göndererek telefon kontörü veya para talebinde bulunarak milyonlarca YTL değerinde haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.

MSN Messenger ve MSN Hotmaili kullanan bazı kişilerin mail adreslerinin şifrelerini çalarak internet üzerinde dolandırıclık yapan 70 hacker tespit edildi. Polis, aralarında İstanbul, Ankara Eskişehir, İzmir, Tekirdağ, Giresun, Adana, Konya, Balıkesir, Şanlıurfa, Bursa, Hatay ve Denizlinin de yer aldığı 20 ilde operasyon başlattı. Dolandırıcılık yaptığı belirlenen 70 hackerın bilgisayarlarına el konuldu. Zanlılar hakkında internet üzerinde dolandırıcılık yapmak suçundan yasal işlem yapılacak.

BİR MAĞDUR ANLATIYOR

Ağabeyim zannettim

MSNde abimden bir mesaj aldım. Mesajı açtım. Abimin adı, fotoğrafı var. Her zaman yazıştığım ortam... Bana acil kontör lazım. Gönderebilir misin? dedi. Ne kadar diye sordum. 500 kontördedi. O kadar gönderemem ama 100 kontür gönderiyorum dedim. Meğer konuştuğum ağabeyim değilmiş. Ayrıca benim şifremi de öğrenip yakınlarımdan kontör istemişler.
MSN Messenger şifrelerini çalarak internet üzerinde dolandırıclık yapan 70 hacker tespit edildi

21.10.2006 12:02
70 hackerın internetteki haberleşme programı MSN Messengerda, şifrelerini kırdıkları kişilerin yerine geçerek yakınlarını dolandırdıkları ortaya çıktı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 449
favori
like
share
BoardBeLasi Tarih: 22.10.2006 17:06
bunu haberde gormustum :85: bence cok dikkatli olmalisin