Türk hackerların, dün İtalyadaki bazı web sayfalarını da çökerttiği öğrenildi.

Türk Hackerlardan İtalyaya darbe
Fransız parlamentosunda Ermeni soykırımını inkarı suç sayan yasa teklifini protesto eden Türk hackerların, dün İtalyadaki bazı web sayfalarını da çökerttiği öğrenildi.

Kendilerini Türkiye ve İslamın Bekçileri olarak adlandıran grup tarafından yapılan saldırılar neticesinde, İtalyadaki Gazeteciler Cemiyeti ve Liberal Reformcular Partisinin web sayfaları çöktü.

İtalyan yetkilileri, saldırıların, yaklaşık on gün önce Danimarkadaki bakanlıklar ve üniversitelerin web sayfalarını hedef alan kişiler tarafından yapıldığını ileri sürdü.

Eylemciler, Sisteminizi ele geçirdik uyarısı eşliğinde, iki İtalyan sitesine İngilizce ve Türkçe olarak, siyah zemin üzerine yeşil renkli harflerle bıraktıkları mesajda, şu ifadelere yer verdi:
Fransızlar, artık kendinize gelin. Cezayirde yaptığınız soykırımı unutup yalanlar eşliğinde Türkiyeyi nasıl olur da suçlamaya kalkışabilirsiniz Siz savaş istiyorsunuz. Öyleyse, alın işte size savaş... Sanal dünyada sizin başınızın belası olacağız...

Eylemciler, İtalyan sitelerine bıraktıkları mesajlarda, Bizim düşmanımız siz değilsiniz. Sizinle alıp veremediğimiz yok. Ama bu bir sanal savaştır ifadesini kullandı. Eylemcilerin, bu mesaja attıkları imzada ise kendilerini P4R4DOX n SyncHacke diye adlandırdığı belirtildi.

Liberal Reformcular Partisi Genel Başkanı Benedetto Della Vedova, saldırı konusunda İtalyan güvenlik birimlerine suç duyurusunda bulunduklarını açıklayarak şöyle konuştu: Hadiseyi büyütmek istemiyoruz. Ama İtalya ve Batıdaki özgürlükler ve hukuk devletine yönelik her türlü tehdide yanıt verilmesi gerektiği de ortadadır. Bunu, İslam dünyasına karşı önyargılı bir düşmanlık biçiminde de yorumlamamak lazım. Sadece, her türlü tehdide karşı uyanık olmamız gerekiyor.

Danimarkadaki güvenlik birimleri, geçen günlerde yaptıkları araştırma neticesinde, P4R4DOX imzalı saldırıların Türkiye ve Orta Doğu kökenli olduğunu belirtmişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 496
favori
like
share
ozansaridogan Tarih: 26.11.2006 20:59
helal baba büyüksün
Bu kardeşlerle tanışmayı çok isterdim
ViVa Tarih: 24.11.2006 04:36
Haber için teşekkürler.

Fransızlar, artık kendinize gelin. Cezayirde yaptığınız soykırımı unutup yalanlar eşliğinde Türkiyeyi nasıl olur da suçlamaya kalkışabilirsiniz

Bence güzel bir yazı yazmışlar çünkü doğru
aloneman09 Tarih: 24.11.2006 00:13
savaşı sevmem ama zorunluysa kaszanmayı isterim...
xHakanx Tarih: 23.11.2006 14:40
Tesekkürler dostum, ellerine saglik
special27 Tarih: 24.10.2006 09:31
[quote]Siz savaş istiyorsunuz. Öyleyse, alın işte size savaş... Sanal dünyada sizin başınızın belası olacağız...[/quote]
:5:

Haber için teşekkürler..