The Wicker Man

Vizyona Giriş Tarihi
03.11.2006

Türü
Dram

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
102 dakika - 2006

Yönetmeni
Neil Labute

Oyuncular
Nicolas Cage
Ellen Burstyn
Kate Beahan
Frances Conroy

Senaryo
Neil Labute

Müzik
Angelo Badalamenti

Görüntü Yönetmeni
Paul Sarossy


Yeni bir başlangıç ümidiyle...

Kaliforniya otoyol devriyesi olarak görev yapan polis memuru Edward Malus, annesiyle seyahat eden küçük bir kızın kayıp oyuncak bebeğini geri vermek için arabalarını durdurur. Oyuncak bebeği verirken, kontrolden çıkan bir kamyon duran arabaya çarpıp alev almasına neden olur. Edward arabada sıkışanları kurtaramadan şiddetli bir patlama meydana gelir ve otomobil alevler içinde kalır. Bunalıma giren Edward, anne ve kızın son bakışlarının resmini kafasından silebilmek için ilaçlarla dolu birkaç ay geçirir. Ama hayat Edwarda ikinci bir şans verecektir.

Eski nişanlısı Willowdan aldığı damgasız mektup, onu Summersisle adlı bir adaya sürükler. Willow, yıllar önce Edwardın hayatına girmiş ve aniden ortadan kaybolmuştur. Mektubunda, küçük kızı Rowanın kayıp olduğunu ve onu bulması için bir tek kendisine güvenebileceğini yazmaktadır. Edward bunu hayatını yeniden rayına koyabilmek için bir fırsat olarak değerlendirerek adaya gitmeye karar verir.

Summersisle adası sakinleri, eski unutulmuş gelenekleri yaşatmakta, kendileri de bu şekilde yaşamaktadırlar. Adaya vardığında, Edwardın işinin kolay olmayacağını kavraması uzun sürmez. Kendine özgü kültür ve geleneklerini yaratmış ada halkı ve başlarındaki Kardeş Summersisle, araştırmasının saçma olduğunu; çünkü adada Rowan adında bir kızın hiç yaşamadığını söylerler. Ama adanın sırları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayınca, Edward burada yaşayanların hiç de masum olmadıklarını, antik ve pagan törenlerini canlandırarak bunu insan kurban etmeye kadar götürebileceklerini keşfedecektir...

In the Company of Men, Nurse Betty ve Possesion filmlerinin yönetmeni Neil LaButenin yönettiği Lanetli Adanın başrollerinde Nicolas Cage (Edward Malus), Ellen Burstyn (Summersisle), Kate Beahan (Willow), Frances Conroy (Dr. Moss), Molly Parker (Rose / Thorn), Leelee Sobieski (Honey) ve Diane Delano (Beech) kamera karşısına geçmiş. Senaryosunu da LaButenin yazdığı filmin müzikleri Angelo Badalamenti imzası taşıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 806
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:44
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
husayin Tarih: 06.11.2006 22:29
tsk............
kurtjara Tarih: 28.10.2006 00:02
bilmiyorum izleyelim görelim :20:

Nicolas Cage hayranıyım bana benziyor kerata :85:
ozlems_o Tarih: 27.10.2006 23:59
lanetli ada gerilim gibi bişey mi acaba dram yazmış ama :20:

tenk yu abim