[COLOR=coral]Microsoft, yeni bilgisayar alacak tüketicilerin Windows Vista ve 2007 Office yazılımlarına ücretsiz veya indirimli yükseltme yapabilmesi için üreticilerle iş birliğine gittiğini duyurdu. Microsoftıtan yapılan açıklamaya göre Microsoft, 26 Ekim 2006 - 15 Mart 2007 tarihleri arasında alış veriş yapan tüketicilerin, Windows Vista ve 2007 Office Systemıe bedava ya da indirimli geçiş yapabilmesine olanak tanıyan bir program başlattığını duyurdu.


Microsoft, müşterilere Windows Vistaıya ııEkspres Yükseltmeıı ve ııMicrosoft Office Teknoloji Garantisiıı programlarından yararlanma olanağı sunabilmek için, Windows XP ya da Microsoft Office 2003 yüklü bilgisayar satmayı planlayan bilgisayar üreticileri ile birlikte çalışıyor. Windows Vistaıya, Ekspres Yükseltme programı altında, ııWindows Vista Uyumluıı logosu taşıyan bir bilgisayar satın alan müşteriler, Ocak ayında Windows Vista tüketicilerin kullanımına sunulduğunda bu yeni sürüme, ücretsiz veya indirimli yükseltme olanağına sahip olacak. Acer, Dell, Fujitsu-Siemens, Hewlett-Packard, Lenovo, Sony, Toshiba gibi uluslararası markalar ve Arçelik, Aidata, Beko, Casper, Escort, Exper, Keysmart, Pro2000 ve Vestelıin aralarında bulunduğu yerli bilgisayar üreticileri de bu programlara katılma planlarını açıkladı.

Müşterilerin, istedikleri bilgisayar üreticileri veya bu ürünlerin satışa sunulduğu perakende mağazaları ile iletişime geçerek, söz konusu firmanın programları tam olarak nasıl uygulamaya koyacağına ilişkin ayrıntıları öğrenmesi gerekiyor. Microsoft ve bilgisayar üreticileri, 26 Ekim 2006 ve 15 Mart 2007 tarihleri arasında gerçekleşecek Microsoft Office 2003 yüklü bilgisayar satışları için de bu Office sürümlerinin 2007 Microsoft Office Systemıe yükseltilmesini sağlayacak benzer teşvik programları sunacak.

Microsoft Office Teknoloji Garantisi programı, 2007 Microsoft Office System tüketicilerin kullanımına sunulduğunda, mevcut sürümlerin yalnızca medya ve kargo ücreti karşılığında bu yeni sürüme yükseltilmesi olanağını sunuyor. Microsoft, Windows XP yüklü bilgisayar satın almayı düşünen tüketicilere, Premium Ready işareti taşıyan ve Windows Vista Uyumlu ürünleri öneriyor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 580
favori
like
share
xHakanx Tarih: 23.11.2006 14:39
Tesekkürler dostum, ellerine saglik