Akay Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünden Prof. Dr. Bülent Menteş, çikolatanın en önemli özelliğinin kadınlarda adet öncesi dönemde görülen depresyonu azaltmak olduğunu bildirirken, pek çok diyet yiyeceğinin ise depresyona neden olduğuna dikkat çekti

Akay Hastanesi Genel Cerrahi Bölümnden Prof. Dr. Bülent Menteş, pek çok diyet yiyeceğin depresyona neden olduğunu bildirdi. Bülent Menteş, kaliteli çikolata bulmanın çok zor olduğunu, en fazla haftada bir kere ortaboy, sütsüz, kakao oranı yüksek (bitter) ve kaliteli çikolata yenilebileceğini kaydetti.

Çikolatanın en önemli özelliğinin kadınlarda adet öncesi dönemde görülen depresyonu azaltmak olduğuna işaret eden Menteş, aspartam içeren tatlandırıcılar ile yapılmış diyet ürünlerini yememek gerektiğini kaydetti. Menteş, aspartam içeren tatlandırıcıların diet kola, şekersiz sakız ve pek çok diyet yiyecek içinde bulunduğunu belirtirken, bu ürünlerin depresyon ve şişmanlık da dahil olmak üzere bir çok yan etkisi bulunduğunu anlattı.
Menteş Aspartamın zararlarını şöyle sıraladı:Başağrısı, unutkanlık, eklem ağrısı, bulantı, uyuşukluk, kas spazmları şişmanlık, döküntü, migren, depresyon, yorgunluk, huzursuzluk, uykusuzluk, görme kaybı, işitme kaybı, çarpıntı, soluk zorluğu, korku atakları, tat kaybı, baş dönmesi, parkinson, kanser.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 527
favori
like
share
guven80 Tarih: 27.10.2006 21:21
diyetle pek aram yok
ozlems_o Tarih: 27.10.2006 14:05
hiç kullanmadım kullanıcağımıda sanmıyom bu diyet besinleri


teşekkürler su perisi