ünlü türk makyözü emine - ünlü makyözlerden makyaj sırları - dünyaca ünlülerin makyözü emine - türkiyenin ünlü makyözleri
Dünyaca ünlü yıldızların Türk makyözü Emine, ünlülerin makyaj sırlarını anlattı.

Victoria Beckham, Whitney Houston, Salma Hayek, Beyonce, Geri Halliwell gibi dünyaca ünlü yıldızların güzelliklerine güzellik katan Türk makyöz Emine Türkiye'deydi. Emine, kozmetik markası Bobbi Brown'un dünyadaki 10 profesyonel makyözünden biri.

1991 yılında bir avuç dolusu ruj ve "Kadınlar, olduklarından biraz daha güzel ve daha güvenli görünmek koşuluyla, oldukları gibi görünmek ve oldukları gibi hissetmek isterler" felsefesiyle yola çıkmış makyaj artisti Bobbi Brown... New York City'de 10 tane kahverengi bazlı rujdan ibaret olan kozmetik serisini tanıtmasıyla da tüm hayalleri gerçek olmuş. Kariyerine bu şekilde başlayan Brown'un 'Bobbi Brown' kozmetik ürünleri artık Amerika'dan Asya'ya kadar her yerde... Geçtiğimiz günlerde ülkemiz sınırları içine giren markanın dünyadaki 10 profesyonel makyözü arasında yer alan Emine de Türkiye'deydi. Londra'da yaşayan genç makyöz, bugüne kadar Victoria Beckham ve Whitney Houston gibi ünlü isimlere makyaj yapmış. Genç makyöz makyaj teknikleri hakkında bilgi verdi.

HAYEK'İN CİLDİ KUSURSUZ
* Victoria Beckham, özellikle yoğun bir göz makyajı seviyor. Gözlerini ön plana çıkarmayı seviyor. Onun dışında ise doğallıktan yana.

* Salma Hayek'in çok güzel bir cildi var. Makyajı çok iyi taşıyor. Gözlerine çok fazla makyaj yapmayı sevmiyor. Daha çok dudaklarını ön plana çıkarmayı tercih ediyor. Oldukça yoğun ve güçlü renkler uygulamayı tercih ediyor.

* Whitney Houston'un cildi oldukça yağlı. Bu yüzden bizim yağlı ciltlere özel hazırladığımız bütün ürünleri kullanıyor. Yağsız fondöten, pudra ve fazla yağı emen kağıtlar gibi... Çok güzel ve kusursuz bir cildi var. Her rengi rahatlıkla kullanabiliyor. Tercihi daha çok kahve tonlarından yana... Özellikle jel eyeliner kullanmayı çok seviyor.

* Beyonce, çok parlak, pırıl pırıl bir makyaj seviyor. Yüzüde bu tarz bir makyajı uygulamaya çok müsait. Dudaklarda lip gloss kullanmayı seviyor. Far olarak da yine pırıltılı olanları tercih ediyor. Bu kadar ışıltıya karşın makyaja fazla zaman harcamayı sevmiyor. Gözle kaş arasındaki mesafenin geniş olması makyaj uzmanlarının daha rahat makyaj yapmasını sağlar. Beyonce için de aynı şey geçerli.

KUMRALLARA GRİ YAKIŞIR
* Makyaj yaparken kadınların yaptıkları en büyük hata gereğinden fazla ürün kullanmak. Az ürün kullanarak doğru görüntüyü elde etmek gerekiyor.

* Çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak için önce gülümseyerek elmacık kemiklerinin en üst noktasına kadar bronz üstüne de pembe tonlarında bir allık sürmelisiniz.

* Mavi gözlü birinin cilt rengi çok önemli. Çünkü genelde soluk tenli olurlar. Bu yüzden bu kişiler pastel renkler kullanmamalı. Kumrallar, kahve ve gri tonları kullanmalı. Kızıl saçlı biri özellikle yeşil gözlere de sahipse kırmızı tonları kullanırsa gözleri daha da yeşil görünür.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3717
favori
like
share
iysemail Tarih: 01.11.2010 00:50
doğal halleri nasıl acaba
SoN-GüL Tarih: 09.11.2006 15:33
ben zaten bu kadar bakimi yapsam cok daha güzel olurum kesin :78:
kızıl_ötesi06 Tarih: 07.11.2006 11:40
Salma Hayek'in çok güzel bir cildi var. Makyajı çok iyi taşıyor. Gözlerine çok fazla makyaj yapmayı sevmiyor. Daha çok dudaklarını ön plana çıkarmayı tercih ediyor. Oldukça yoğun ve güçlü renkler uygulamayı tercih ediyor.

alıntı falan yazılıyo falan ya onu nasıl yapıyolar bilmiyom ama gelelim asıl konuya


bende öle olsam bende avonun kapagında olurdum demi?