Rusya'nın başkenti Moskova'daki sıkışık trafikte kalan Spartak Moskova takımı, dün akşam oynadıkları İnter maçı için stadyuma yürüyerek gitti.

Otobüslerinin trafiğe takılması üzerine, Spartak Moskova Teknik Direktörü Vladimir Fedotov, arabasıyla maça gitmekte olan bir taraftar tarafından, ''Ben üç saatten beri burada bekliyorum'' şeklinde uyarıldı.

Bunun üzerine Fedotov ve tüm futbolcular, otobüsten inerek iki kilometre koştuktan sonra bir metro istasyonuna ulaştı. Fedotov, metro istasyonunda tüm oyuncularını bir araya topladığını ve ''Savunma ve hücum oyuncularının hepsi burada mı?'' şeklinde bağırmak zorunda kaldığını açıkladı.

Uzun uğraşlar sonucu stadyuma varabilen Spartak Moskova, İnter'e 1-0 mağlup oldu. Moskova polisi, skandalın ardından, dün gün içinde meydana gelen ortalamanın üzerindeki trafik kazalarını, enerji kesintilerinden kaynaklanan sinyalizasyon eksikliğini ve kentte bulunan çok sayıdaki yabancı delegasyonları bahane etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 526
favori
like
share
akilles Tarih: 02.11.2006 10:29
Abi ne trafikmiş yaw :89:
puslukurt Tarih: 02.11.2006 10:25
Bakalım UEFA ne diyecek bizim Atatürk stadında oynadığımız sampiyonlar liği maçında trafik çok aksıdı diye bir çok sorunlar çıkarmıştı bakalım aynı tepkiyi ruslara gözderecekmi.
eems34 Tarih: 01.11.2006 22:09
işte trafik fotografları
[URL=http://imageshack.us]
[URL=http://imageshack.us]
kurtjara Tarih: 01.11.2006 19:50
kv_1903

tabiki var otobüsleri, adamlar trafiğe takılmışlar onlarda inmiş yürümüşler stada okey :46:
kv_1903 Tarih: 01.11.2006 15:04
Kulup otobusu denilen bi$ey var yani
kurtjara Tarih: 01.11.2006 14:48
S. Moskova alay konusu oldu
Rusya'nın başkenti Moskova'daki trafik sıkışıklığı nedeniyle, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki İnter Milan maçına metroyu kullanarak yetişebilen Spartak Moskova takımı, bugün Rus basınında alay konusu oldu.
Sovietsky Sport gazetesi, dünkü olayı baş sayfasına taşıyarak, ''Spartak Moskova'ya çıkışı metro gösterdi'' başlığını kullandı.

Gazeteler, maçı izlemek için yola çıkan Ruslar'ın, Luzhniki Olimpiyat Stadyumu yolundaki trafik nedeniyle maçın başını kaçırdığını yazdı.

Haberlerinde oyuncu ve teknik adamların görüşlerine yer veren gazeteler, Spartak Moskova'nın Avusturyalı oyuncusu Martin Stranzl'ın ''Daha önce hiç Moskova metrosuna binmemiştim. Ne kadar kalabalık olduğunu görünce şok oldum'' dediğini yazdı.

Takım kaptanı Yegor Titov ise 1990'ların başından bu yana metroyu kullanmadığını belirterek, ''Metrodan başka şansımız yoktu. Otobüsümüz sıkışık trafikte 45 dakikada sadece 50 metre ilerleyebildi. Polis de metroyu ücretsiz kullanmamıza izin verdi. Çok sıcak olması dışında metroda bir sorun yaşamadık'' ifadesini kullandı.

Spartak Moskova Teknik Direktörü Vladimir Fedotov ise olay sırasında en büyük korkusunun oyuncularını metroda kaybetmek olduğunu söyledi.

Fedotov, ''Bazı oyuncularım metroyu bugüne kadar hiç kullanmamıştı ve kaybolabilirlerdi. Hepsini tek tek takip etmek ve geride kimsenin kalmadığından emin olmak için uğraştım'' diye konuştu.

Oyun öncesi konuşmasını da metro vagonunda yapmak zorunda kaldığını belirten Fedotov, geç kaldıkları için yeterli ısınma hareketi yapamadıklarını, bunun da maçın başındaki kötü oyunlarına yansıdığını kaydetti.