at kuyruğu bitkisi - kırkkilit otu nasıl kullanılır - kırkkilit otu neye iyi gelirHalk dilinde Kırkkilit, Atkuyruğu, Tilkikuyruğu gibi isimler alır. Kırkkilit yetiştiği yerin toprak özelliklerine göre üç ila 16 dereceye kadar silisik asit içerir.

Atkuyruğu olarakda bilinen kırkkilit otu çamurlu olsun sulu olsun temiz olsun her toprakta yetişir.Kırkkilit otunun kullanımı ise suda demlenerek olarak kullanılırsa böbrek kalp ve ağızda çıkan aft rahatsızlıklarına iyi gelir.

* Damarları ve kasları yumuşak tutar. Özellikle, sporculara çok faydalıdır.
* Kemikleri kuvvetlendirir.
* Romatizma, gut ve eklem ağrılarında çok faydalıdır.
* Saç dökülmesi, tırnak kırılmalarında fayda sağlar.
* Bol idrar söktürür, ödemi giderir.
* Damar sertliğini önler, regl düzensizliklerinde iç kanamaları önlemede ve durdurmada (Burun, Mide, Barsak, Akçiger, Beyin kanamaları, Aşırı regl kanamaları) kullanılır.
* Sinir sıkışması, bel ve boyun ağrıları, kıkırdak sorunlarında faydalıdır.
*Kemiğe kadar işlemiş yaralarda mucize etkileri vardır. Kireçlenmeyi önler. inanması güç ama yatak ıslatılması sorununa bile olumlu etkileri vardır. Kırkkilit otu ve kılıç otunun karışımından yapılacak kür yatak ıslatma sorununu çözecektir.

*Kemoterapi ve radyo terapi alan hastalar, terapiyi aldıktan 1 ay sonra kırk kilit bitkisini kullansınlar . 1-2 ay boyunca kullanılacak kırk kilit otunun antimetastatik özelliği vardır. Bu madde kanserin yayılmasını öneyen bir maddedir.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2744
favori
like
share