Teknik direktörümüz Zico, Gaziantepspor maçı sonrasında aldığımız galibiyet ile ilgili olarak Karşımızda güçlü bir ekip vardı ama biz sonucu kendi lehimize çevirdik. Gaziantepsporda ortaya koyduğu mücadele ile kalitesini gösterdi. Rakibimizin eksik yanlarından yararlandık. Ümit sonradan oyuna girdi ve yaptığı 3 asistle herkese çok iyi bir örnek oldu. Ümiti tebrik ediyorum. Hak eden herkes formayı alır. Ayrıca liderliği sürdürdüğümüz için mutluyuz şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Zico, Gaziantepspor karşısında futbolcularının, yapmaları gereken her şeyi yaparak güzel bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, kendileri için güzel bir maç olduğunu belirterek, "Özellikle ikinci yarıda takımın verimliliği arttı ve goller geldi. Rakibimiz bugün neden ligde 5. sırada olduğunu gösterdi. Çok iyi alan kapatan, iyi markaj yapan bir takım. Onların eksik yanlarından yararlanmayı bildik. Futbolcularım yapmaları gereken her şeyi yaptı" diye konuştu.

"ÜMİT ÇOK İYİ ÖRNEK OLDU"

Teknik Direktörümlüz maçta Fenerbahçe’nin attığı 3 golün hazırlayıcılığını yapan kaptan Ümit’in, yedek kalan oyuncuların her an hazır olmaları açısından çok iyi bir örnek sergilediğini kaydetti.

Bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan Zico, Ümite övgüde bulunarak şöyle
konuştu:
"Kaptanımız çok iyi bir örnek oldu. Grup içinde çekişmenin güzel olduğunu gösterdi. 3 golü o hazırladı. Bize, bu takımda oynamaya hazır olduğunu gösterdi. Ben hak edene formayı veririm. Uğur da şu ana kadar hak etmişti. Sakatlandı çıktı. Bu durumdan kazanan ben değilim, bu durumdan kazanan kesinlikle Fenerbahçe olacaktır."

Uğur"un, dizinin üstüne aldığı darbeden dolayı kasında kanama olduğunu belirten Zico, durumunun çok ciddi olmadığını ifade etti.

"ÇIKIŞI DOĞRUDAN SİSTEME BAĞLAYAMAZSINIZ"

Zico, son haftalardaki çıkışlarını sistem değişikliğine bağlamamak gerektiğini ifade etti.

Her sistemde oynayan ve maçı kazananın futbolcular olduğunu kaydeden Brezilyalı teknik adam, "Bu çıkışı doğrudan sisteme bağlayamazsınız. Oynayan ve kazanan, futbolculardır. Aslında bunun sinyallerini Ankaraspor maçında vermiştik. Zamanla ben de futbolcularımı daha iyi tanıyorum. Onların hangi şekilde takıma katkıları olacağını daha iyi görmeye başladığım ve futbolcular üst düzey performans ortaya koymaya başladıkları zaman işler daha da kolay oluyor" şeklinde konuştu.
Bunun aynı zamanda bir şirket yönetmeye benzediğini kaydeden Zico, "Şirkette de işler iyi gitmeyince değişiklik yaparsınız. Futbolda da aynı. Fakat Fenerbahçe gibi takımlarda bir an önce sonuç istenir, başarı istenir. Fenerbahçe bu yıl bir sürü değişiklikten geçti. Biz de sabırlı bir şekilde bekleyerek verimlilikleri almaya başladık" diye konuştu.

"ALEX ÖZEL BİR FUTBOLCUDUR"

Alexin, attığı gollerin yanı sıra gol pasları veren özel bir futbolcu olduğunu vurgulayan Zico, sözlerini şöyle tamamladı:
"Alex özel bir futbolcu. Goller atan ve asist yapan bir oyuncu. Oyun içinde çok fazla geriye dönük savaşma görevi verildiğinde, onun verimliliğini almış olursunuz. Onun asıl yapması gereken gol atmak ve asist yapmak. Bu özelliğini ortaya çıkarmanız gerekir. Özelliği olmayan görevleri onun üzerine yüklersek verimliliğini almış oluruz"

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 568
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 05.11.2006 18:54
neyse almış cevabını ban yedi aynı zamanda bende temizlerim mesajalrını biraz sonra
SoN-GüL Tarih: 05.11.2006 17:38
bende anlamadim yaffs..amaci ne bu arkadasimizin anlamadim :18:
ozlems_o Tarih: 05.11.2006 17:27
CraZy__BoY ne saçmalıyosun sen yaaaaa :16:
SoN-GüL Tarih: 05.11.2006 16:58
Arkadasim yazdiklarina dikkat et..kurallari bilmiyorsan..ilk önce oku olurmu :85:
SoN-GüL Tarih: 05.11.2006 15:26
crazy boy ne yapiyorsun yafff..yazmayi bilmiyormusun,,yoksa buraya sabotajmi düzenledin :5:
CraZy__BoY Tarih: 05.11.2006 13:48
vgvvvvvvvvv :16:
stugal Tarih: 05.11.2006 11:31
SoN-GüL Tarih: 04.11.2006 23:08
Fenerbahcenin kadrosundami bir sey vardi ne bilmiyorum..simdiye kadar hep talihsizlikler yasamistik..
ama bu seferki kadro süper,,,insallah böyle devam eder