UEFA Başkanı Lenard Johansson, Avrupa futbolunun gidişatını eleştirdi. İngiltere'nin The Mail On Sunday'e konuşan Johansson, ;mega zengin kulüplerin çalışma tarzını beğenmediğini söyledi. Johansson, özellikle Chelsea Kulübü'nün sahibi Rus işadamı Roman Abramovich'in istediği gibi hareket ettiğini ve bundan rahtsız olduğunu bildirdi.

Johansson, İngiliz kulübünün yönetiminin ve kulübün sahibi Abramovich'in tutumunu yanlış bulduğunu ifade ederek, Bir kişi kulübü satın alabiliyorsa UEFA olarak biz bir şey yapamayız. Ben, kulüplerin sahiplenilmesine karşıyım. Bu problemi çözebilmek için çareler arıyoruz. Çözümlerden biri ya bütçeleri kısıtlayacağız, ya da puan cezası sistemine geçeceğiz. Bu sadece Chelsea için geçerli değil, ama şu anda Avrupa'da en çok göze batan onlar diye konuştu.
Johansson, Chelsea Kulübü Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun da teknik adam olarak iyi bir örnek oluşturmadığını vurgulayarak, şunları söyledi: ;Büyük kulüplerin başındaki teknik adamların, diğer kulüplere veya oyuncularına iyi örnek olmaları gerekiyor, ancak Mourinho gibi teknik adamların küçük çocuk gibi tartışmalara yol açmasını beğenmiyorum. Buna örnek olarak da Barcelona maçı öncesinde teknik direktör Rijkaard'a karşı yönelttiği sözleri gösterebilirim. Bunları kesinlikle uygun bulmuyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 422
favori
like
share
kurtjara Tarih: 06.11.2006 22:14
paranın güçü, güçün yetiyorsa önüne geçersin, artık dünyanın tek gücü para, UEFA bile artık parası ile oynatıyor takımları kim haklı acaba :20: