Galatasaray Spor Kulübü, ölümünün 68. yılında Atatürk'ü, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenleyeceği bir törenle anacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 68. yılında Galatasaray Spor Kulübü'nün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenleyeceği bir törenle de anılacak. Konuyla ilgili olarak Galatasaray Kulübü'nün resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada, törenin 10 Kasım 2006 tarihinde saat 09.00'da yapılacağı ifade edilirken, tören için Galatasaray Müzesi'nde bulunan Gazi Büstü'nün de Florya'daki tören alanına getirileceği belirtildi.

Açıklamada, anma törenine, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Yönetim Kurulu üyeleri, teknik heyet ve tüm futbolcuların katılacağı da vurgulandı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 517
favori
like
share
DİDEM Tarih: 10.11.2006 21:02
DİDEM Tarih: 10.11.2006 20:58
ULU ÖNDER'İ ÖLÜMÜNÜN 68.Cİ YILINDA HASRETLE ANIYORUZ

İZİNDEYİZ ATAM RAHAT UYU, BIRAKTIĞIN MİRASA SAHİP ÇIKACAĞIZ
kurtjara Tarih: 10.11.2006 13:55
G.Saray Atatürk'ü andı
Galatasaray Kulübü, Ulu Önder Musta Kemal Atatürk'ü ölümünün 68. yılında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği törenle andı. Törene Başkan Özhan Canaydın yanı sıra yönetim kurul üyeleri, futbol ve basketbol şubeleri sporcuları katıldı.

Galatasaray Müzesi'nden getirilen Atatürk büstünün yer aldığı tören, saat 09.05'te yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından kulüp başkanı Canaydın bir konuşma yaptı. Canaydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin batıya açılan penceresi konumundaki Galatasaray camiasının mensupları olarak, Cumhuriyeti kuran ve bizlere emanet eden Atatürk'ü bu vesileyle bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyoruz. Biz Galatasaray'ın olarak, Ulu önderimizin kurmuş olduğu cumhuriyeti belirlemiş olduğu ilkeler doğrultusunda çağdaş uygarlık seviyesi üzerine taşımak her zaman için öncelikli idealimiz olmuştur. Galatasaraylılar olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kurmuş olduğu cumhuriyete sahip çıkmaya ve onu her alanda yücelterek daha ileriye taşımayı kendimize öncelikle görev adlediyoruz. Bundan 78 yıl önce Galatasarayımızın kazandığı Gazi Kupası'nı da bu anlamlı günde Florya'daki törenlere getirerek, Cumhuriyete ve Atatürk'e bağlılık idealimizin somuştlaşmış bir göstergesi olarak tüm kamuoyuyla paylaşmak istedik. Galatasaraylılar olarak ölümünün 68. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ü sadece anmakla yetinmiyor, onun düşünce ve idealleri doğrultusunda çalışmayı; ülkemizi, ulusumuzu ve sarı kırmızılı bayrağın altında Türk sporunu daha da ileriye taşımayı taahüt ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ruhun şad olsun. Cumhuriyetimiz sonsuza dek şad olsun."

Canaydın son olarak ise 10 Ağustos 1928'te Atatürk'in adına yapılan tek kupa Gazi Kupası'nda Fenerbahçey'yi 3-3 ve 4-0'lık iki maç sonucunda yenmelerini hatırlatarak, "Bu maçlar sonunda Taksim Anıtı'nı da yapan İtalyan Heykeltraş'ın eseri olan Atatürk Büstü kupa olarak Galatasaray'a armağan verildi. Atatürk adına yapılan tek kupayı Galatasaray kazanma şerefine erişti" ifadelerini kullandı.
kurtjara Tarih: 10.11.2006 12:42
casper Tarih: 09.11.2006 22:07
türkiyeyi ve türk halkına bugünlere getiren,

bu güzel ulusu bizlere armağan eden,büyük önder ATATÜRK seni hiç unutmayacağız ve emanetini aydın türk gençleri olarak en güzel şekilde sahipleneceğiz,

Atam sen rahat uyu ,ruhun şad olsun....
:79:
GS2004 Tarih: 09.11.2006 21:14
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.


Sen ölmedin hala yasiyorsun Türk Milleti oldukcada yasayacaksin...
puslukurt Tarih: 09.11.2006 21:03
ATAM SENİ UNUTMADIK.. ATAM SENİ ÇOK ÖZLÜYORUZ...
kurtjara Tarih: 09.11.2006 21:01
RUHUN ŞAD OLSUN ULU ATAM...