[COLOR=orangered]

Vizyona Giriş Tarihi
24.11.2006

Türü
Dram

Ülke
Türkiye

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
Uğur Yücel

Oyuncular
Türkan Şoray
Uğur Yücel
Yıldırım Memişoğlu
Ezgi Mola

Senaryo
Uğur Yücel

Müzik

Görüntü Yönetmeni
Jürgen Jürges
Önüne geçilemez bir aşkın hikayesi

Asuman Karaca, 1980li yıllarda radyo ve gazino dünyasında ünlenmiş eski bir şarkıcıdır. Hüzünlü sesinden çok, dillere destan güzelliğiyle dönemin erkeklerini kendisine hayran bırakmıştır. Sahneleri bıraktıktan sonra evlendiği kocasıyla birlikte Balatta iki katlı eski bir evde, sıradan bir hayat sürmeye başlamıştır. Evlendikten bir süre sonra kocasının alkol ve kumar alışkanlığının farkına varan Asuman, yıllar içinde kocasının geceleri evin dışında sürdürdüğü gece hayatını da kabullenmek zorunda kalmıştır.

Asumanın ilk evliliğinden olan kızı Ahu, genç kızlığının başlarında evi terketmiş, erkek arkadaşıyla birlikte bir otel odasına yerleşmiştir. Ünlü bir şarkıcı olma ve kaset çıkarma hayalleri kurmakta, annesiyle de ancak gerekli olduğunda görüşmektedir.

Asuman bu yaşantısından hiç memnun değildir. Günün birinde Tophaneli Tayfurun üst katlarına kiracı olarak yerleşmesiyle hayatı değişip renklenir. Tophaneli sayesinde kızıyla olan ilişkisi gelişen Asuman, hayatında gerçekten nelerin önemli olduğunu anlarken, geçmişte kalmış mutlu anılarının canlanmasıyla yaşama yeniden sımsıkı sarılır. Asumanın ve kızının hayatındaki pislikleri temizleyen Tayfur ise, ana kızı mutlu ve huzurlu bir hayata doğru yola çıkaracaktır.Kırık kalpler üzerine...
Senaristliğini ve yönetmenliğini Uğur Yücelin yaptığı, başrollerini Türkan Şoray (Asuman) ve Uğur Yücelin (Tophaneli) paylaştığı Hayatımın Kadınısında Yıldırım Memişoğlu (Nejdet), Ezgi Mola (Ahu), Kadir Kandemir, Settar Tanrıöğen, Selim Erdoğan, Kadim Yaşar, Binnur Kaya, Savaş Akova ve Şinasi Yurtsever de rol alıyor.

Uğur Yücel, Hayatımın Kadınısın filmini şu sözlerle anlatıyor: İki yalnız insanın filmi. İstanbula, onun küçük insanlarına, Türk filmlerine dair bir film gibi düşünüyorum. Özlediğim bir şeyleri yazdım. Esengül, Orhan Gencebay, Bergen, Türk Sanat Müziği duydum yazarken. Ev kadınlarının, arabeskçilerin, müzikseverlerin, fotoroman sevenlerin, melodram sevenlerin gözleri yaşlı ama gülümseyen yüzlerini hayal ettim bazı sahnelerde. Bu filmi seyirciler için yazdım. Gerçeğin romantizmini görüyorum resimlerde. Özlem ve göndermeler var eskilere, ama bu günün dilini konuşan, mahallemizdeki insanlar bunlar. Hepsi de kırık kalpler

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 901
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:34
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
teyzeoglu Tarih: 26.11.2006 17:33
paylasiminiza tesekkürler
SoN-GüL Tarih: 25.11.2006 22:38
türkan sorayi sevmeyen yok,,kesinlikle güzel bir filmdir
tesekkürler ortii :3:
kurtjara Tarih: 25.11.2006 11:35
Türkan Şorayın bu filmde kendi tapularını yani Türkan Şoray kanunlarını yıktığı söyleniyor,
ozlems_o Tarih: 25.11.2006 07:59
film vizyonda ve çok söz edilio walla merak etmeye başlamadım desem yalan olur :2:
FreddyKrueger Tarih: 10.11.2006 20:59
KadroSu Baya GüçLü Bi FiLm Sanırım...

IzLemek Lazım AnCak BuLunduqum Yere Wizyona Giri$inden Baya Sonra GeLeCek...

NeySe MeraqLa BekLeyeCem...


:5:
SILA Tarih: 10.11.2006 14:42
Güzel bir filme benziyor insallah burdaki sinemada oynarda gidip izle firsati bulurum
casper Tarih: 10.11.2006 10:09
sanırım eski yeşilçam filmleri tadında bir film :20: