[COLOR=coral]

Bursada oturan 62 yaşındaki Nazmiye Tutal, Almanyadaki kızı ve torunu ile MSNde görüşmek için ADSL abonesi olmaya karar verdi. Evindeki dizüstü bilgisayarına ADSL bağlatan Tutal, Telekom Bursa İl Müdürlüğünün 100 bininci abonesi olunca dizüstü bilgisayar kazandı.

Telekom Müdürlüğünde düzenlenen törende hediyesini alan Tutal, ADSL 100.000 yazılı yaş pastayı Telekom İl Müdürü ile birlikte kesti.

Merkez Yıldırım ilçesi Güler Sokakta oturan Nazmiye ve 65 yaşındaki Bayram Tutal çiftinin küçük kızları İnci Çıraklar, 2.5 yıl önce evlenip, Almanyaya yerleşti. Kızıyla hasret gidermek için sürekli telefonla görüşen Nazmiye Bayram, faturalar ağır gelmeye başlayınca bu kez 31 yaşındaki oğlu Abdullah Tutalın bilgisayarı sayesinde görüşmeleri internet üzerinden yapmaya başladı.

Altı ay önce Almanyada İncilay adı verilen torunu dünyaya gelen Nazmiye Tutal, torununu ise MSN üzerinden webcam sayesinde gördü. Oğlu Abdullahın başka bir eve taşınıp, ADSL aboneliğini de taşınacağı eve nakil edeceğini öğrenen Nazmiye Tutal, torun hasreti yüzünden ADSL abonesi olmaya karar verdi. Telekom İl Müdürlüğünün yolunu tutan Tutal, 2 Kasımda ADSL abonesi oldu.

ÖDÜLÜNÜ TÖRENLE ALDI

Oğlundan bilgisayarı nasıl kullanacağını da öğrenen Nazmiye Tutal, bu sayede kimseye ihtiyaç duymadan kızı ve torunuyla istediği zaman rahatlıkla görüşmeye başladı. Bu arada Telekomun düzenlediği kampanya kapsamında Nazmiye Tutalıın, 100 bininci abone olduğu anlaşıldı. Telekom İl Müdürlüğünde 100 bininci abone olması nedeniyle düzenlenen kokteyle davet edilen Tutala burada bir dizüstü bilgisayar hediye edildi. Tutal, üzerinde ADSL 100.000 yazılı yaş pastayı da Telekom İl Müdürü Mustafa Öztürk ile birlikte kesti.

Akrabalarının büyük bir kısmının yurt dışında oturduğunu belirten Tutal, Sürekli telefonla görüşünce faturalar ağır gelmeye başladı. Sonra oğlum sayesinde internet üzerinden görüşmeye başladım. Altı ay önce dünyaya gelen torunumu da ilk kez bilgisayardan gördüm. Oğlum ayrı eve taşınacağı için bilgisayarı iyice öğrenip abone oldum. Artık torunumu istediğim zaman görüyorum. Çok mutluyum dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 635
favori
like
share
NaZ Tarih: 15.11.2006 22:17
nazmiye teyzeye helal olsun
Sari Menekse Tarih: 15.11.2006 22:12
aloooww Nazmiye hanim nerdesin :20:
chatteyim komsu chatte
puslukurt Tarih: 11.11.2006 16:02
Bu Adsl ve bilgisayar olayı cıg gibi büyüyor...
kurtjara Tarih: 11.11.2006 15:59
Teknoloji insanlara hizmet için var teyzemizde bu fırsatı iyi değerlendirmiş, aferin teyzeye :3:
casper Tarih: 11.11.2006 14:37
helala olsun nazmiye teyzeye