Sporda şiddetin gün geçtikçe arttığı Yunanistan'da bu kez Panathinaikos'la Olimpiyakos arasında oynanan derbi maçta olaylar çıktı.

Yunanistan Birinci Futbol Ligi'nin güçlü takımlarından Panathinaikos'la Olimpiytakos arasında oynanan derbi maçtan sonra çıkan olaylarda 1 polis yaralanırken toplam 62 kişi tutuklandı. Maçtan sonra yaşanan şiddet olaylarında holiganların bir polis aracına 'molotof kokteyli' attıkları da bildirildi. Olayların, karşılaşmanın ardından Panathinaikos'lu yaklaşık 60 taraftarın Pire Limanı'ndan Girit'e gitmek için vapur bekledikleri sırada Olimpiyakos'lu taraftarların saldırısına uğramalarıyla başladıkları vurgulandı.

Yunanistan'da sporda şiddet büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Özellikle, Olimpiyakos, Panathinaikos ve AEK arasında oynanan gerek basketbol gerekse futbol karşılaşmalarından önce ve sonra ciddi olaylar yaşanıyor. Yetkililer, olayları çözmek ya da azaltmak için 2007 yılının Mart ayından itibaren stadyumlarda ve spor salonlarından güvenlik kamerası uygulamasına başlayacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
kurtjara Tarih: 12.11.2006 22:04
adamların kanında var dövüş kavga :18:
puslukurt Tarih: 12.11.2006 22:02
Bunların derbi maçları çok gergin ve çekişmeli oluyor..