[COLOR=chocolate]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, obezitenin, günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri haline geldiğini belirterek...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, obezitenin, günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri haline geldiğini belirterek, ''Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa bölgesindeki yetişkinlerin yarısının, her 5 çocuktan birinin de aşırı kilolu olduğunu ortaya koyuyor'' dedi.
Başbakan Erdoğan, DSÖ ile Sağlık Bakanlığının düzenlediği ''DSÖ Avrupa Obezite ile Mücadele Bakanlar Toplantısı''nın açılışında yaptığı konuşmada, obezite yüzünden yılda 1 milyon kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Obezitenin büyük ölçüde yaşadığımız bu çağa mahsus bir hastalık olduğunu vurgulayan Erdoğan, ''Bu hastalığı erken sayılacak bir evrede önleyebilecek miyiz, yoksa gelecek çağlara da taşıyacak mıyız? Bana göre, bugün önümüzdeki temel mesele budur. Onun için önümüzdeki yıllarda obezitenin yol açacağı sorunların, sağlık gündeminin başında yer almasını kaçınılmaz olarak görüyorum. Ölümcül bir tehdit haline gelen obezitenin üstesinden gelebilmek için dünyadaki tüm ülkelerin iş birliği içinde olması gerekir'' dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 538
favori
like
share
doktoruydu Tarih: 17.11.2006 08:42
[COLOR=coral]teşekkürler ...

ellerine sağlık ...
MaRaBoGLu61 Tarih: 16.11.2006 12:09
Bende yetiskinim ama formumu koruyorum :46:

Tesekkürler paylasim icin
SU-PERISI Tarih: 16.11.2006 12:06
paylaşım için teşekkürler