Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Mamak'taki İlköğretim Okulları Bilgileri - Şehit Piyade Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Şehit Piyade Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Piyade Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu Hakkında


OKULUN TARİHÇESİ

1998-1999 eğitim Öğretim yılının 2. yarıyılında mahalle öğrencilerinin hizmetine açılmıştır.Okul açıldığında adı "Mamak Merkez İlköğretim Okulu" olup, mahalle sakinlerinden Mahmut oğlu Murat Eroğlu'nun 1999 yılında Şırnak ili Gabar Dağında şehit düşmesi nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uygun görmesi ve Valilik Makamı'nın onayı ile Şehit Piyade Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.Okulumuz 24 derslikli olup, Tam Gün Eğitim-Öğretim yapmaktadır.1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı,1 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Çok Açamlı Salon, 1 Spor Salonu, 1 Kantin, 1 Öğretmenler Odası,1 Müdür Odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Kütüphane, 1 Anasınıfı, 1Teknoloji Tasarım Atölyesi,1Rehberlik Servisi ve 1 Yardımcı Hizmetli odası bulunmaktadır.

Okul Kütüphanesinde 2500 kitap bulunmakta olup, kütüphane alanının küçük olmasından dolayı, öğrencilerimiz kitapları evlerinde ve sınıflarında okumaktadırlar. Ayrıca her sınıfın sınıf kitaplığı mevcuttur.Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda ;özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde ,çağdaş bilgilere ulaşabilen ,dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ,sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerde kendilerini geliştirmelerini sağlamak, okul çevresinde eğitim, öğretim, bilim ve kültür alanında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmaktır.. Bu kapsamda; Öğrencilerinin ilgi ve yeteneklerini tanımak, öğrencilerinin kendilerini tanımalarını sağlayarak hedef belirlemelerine yardımcı olmak ve hedefleri doğrultusunda öğrencilerin öğrenme yaşantılarını artırmaya çalışmak temel görevimizdir.
Şh.py.er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu Ankara Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şh.py.er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şh.py.er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şh.py.er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şh.py.er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANKARA / MAMAK

Adı: ŞH.PY.ER MURAT EROĞLU İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Duralialiç Mah.2.Cad.62.Sokak No:2 Mamak

Telefon Numarası: 3123908239

Faks Numarası: 3123908654

E-mail Adresi: [EMAIL="8101199@meb.k12.tr?=dw"]e posta gönderin[/EMAIL]

Web Adresi: ANKARA - MAMAK - Şh.Py.Er Murat Eroğlu İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1900
favori
like
share