Bir gün içimden gittin, anladim. Nereye gittigin degildi önemli olan... Kiminle gittigin, hangi havayi soludugun, hangi sehrin, hangi sokaginda yürüdügün önemli degildi. Sen içimden gitmistin...içimde ne varsa bana agit, seninle gitmisti.Renklerim, ruhumdaki yaz, günesim gitmisti. Bana kalan,Beni kalansiz bölen bu sehir. Ah! bu sehir, yalan sehir demek isterdim; ama yalan olan sendin.Benim yarattigim, inanmak için yillarimi harcadigim kocaman bir yalandin sen. Gerçek oldugunu gördüm.
Sen gittin...Aslinda içimden giden sevgili degildi.Ben sadece, yalanima inanmistim. O, gerçekti... Ask bitmisti. Düsünüyorum da acaba ask, ruhumuzun derinliklerinde yaratilan koca bir yalan mi? siirde, müzikte ya da sözde, nerede ask varsa orada bir de yalan yok mu?Ask ve yalan, güzel ile çirkin, iyi ile kötü gibi birbirini besleyen de! ­istiren ve dönüstüren; biri olmadan di­eri varolamayan ya da anlamsiz kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi?
Ya da ask, yalana sesdes mi? Seni seviyorum derken, aslinda içimizde yarattigimiz en güzel yalana övgüler mi düzüyor, kendimize olan hayranligimizi mi dile getiriyoruz?Bir gün içimden gittin, anladim. Ask, uydurdugumuz en güzel yalan! Ve ask, yalan varsa askti. insanin dog­asinda var. Dog­rular ne kadar da az cezbeder bizi.
Yasakli ya da yanlis ne varsa, yaptiklarimiz hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalani bazen istem disi kullaniriz.Söyleyen biz degilizdir ama, söyleten ta kendimizdir.içimizdeki yasakli kimliktir O Mülkiyet duygusu ve egosu olag­anüstü gelismis, ihtirasli, doyumsuz ve aska her zaman hazir.Pembedir, mavidir ve daha çok kirmizi. Civil civildir, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sicak. Zaaflari vardir, yasak ve güzel olan herseye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçeklestirendir. Kisacasi O, yasayan tarafimizdir.En güzel anilarimiz, en heyecanli anlarimizdir...Bir gün içimden gittin, anladim.Nereye ve neden gittigin degildi önemli olan...Kiminle gittigin, hangi havayi soludugun, hangi sehrin,hangi sokaginda yürüdügün önemli degildi.Sen içimden gitmistin...içimde ne varsa bana agit, seninle gitmisti.Renklerim, ruhumdaki yaz, günesim gitmisti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 539
favori
like
share
murat41 Tarih: 26.11.2006 01:38
durmuş bir saat bilr günde iki defa dogruyu gösterir paylaşım için teşekkürler
megan tortora Tarih: 20.11.2006 21:27
Tesekkurler arkadasim bu harika paylasim icin.
BoardBeLasi Tarih: 19.11.2006 14:30
Yuregine Saglik

Hariki olmus
Kral Memocan Tarih: 18.11.2006 17:32
Pembedir, mavidir ve daha çok kirmizi. Civil civildir, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sicak. Zaaflari vardir, yasak ve güzel olan herseye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçeklestirendir. Kisacasi O, yasayan tarafimizdir.

Söylenecek sözüm yok valla :79:....her$eyi öyle harika anlatmi$sin ki abim, inan sadece sözleri okumak ve anlamak yeterlidir :79:
Güzel yüregine saglik abim....Herzamanki gibi Mükemmel bir payla$im :3:
hOney Tarih: 18.11.2006 14:27
Bir gün içimden gittin, anladim. Ask, uydurdugumuz en güzel yalan! Ve ask, yalan varsa askti.

ßi $iir ßu kadar mi qüzeL oLur..
ßu kadar mi qüzeL anLatiLir a$k.. yOksa yaLan mi deSem ?
Yüreqine Emeqine SaqLik aßiCim
Her zaman ki qißi harika...
MaRaBoGLu61 Tarih: 18.11.2006 14:01
Duygulanmamak elde degil

Paylasan Yüregine sagalik

sevgili Chanqe Everythinq :3: