ördek avı nasıl yapılır - ördek avında tüfek seçimi - ördek avında fişek seçimiÖrdek avı parlama ve bek avı olarak yapılmaktadır. Bunlardan enzevklisi bek avıdır. Akşam bekleri zevkli olduğu kadar bir o kadar daürperticidir. Sessiz olmak avın püf noktasıdır iyi bir kamuflaj ve iyidizilmiş mührelerle güzel sonuçlar almanız kaçınılmazdır.

Çağrıdüdüğüde en az mührelerin dizilişi kadar önemlidir. Ördek avı en çoktechizat gerektiren avdır. Giysilerimizi özenle seçmeniz gerekmektedir.Ördek avında en önemli kural sıkı giyinmektir.

Parlama avlarındahareket halinde olacağınız için pek fazla üşümezsiniz ama bek avında kesinlikle sıkı giyinilmelidir. Yünlü giyecekler tercih edilmelidir.Kar maskesi ve tulum çizmesi işinizi dahada kolaylaştıracaktır.

TÜFEK SEÇİMİ:
12 kalibre bir tüfek bu av içinuygun olacaktır. Parlama avında 68 – 71 namlu tüfekler tercih
edilebilir. Bek avında ise 71 – 76 namlu tercih edilebilir. Eğertüfeğiniz şoklu ise namlu boyu o kadar önemli olmayacaktır. Çünkü 68namlu bir tüfeğe full şok takarak saçmalarımızın daha toplu gitmesinisağlayabiliriz. Unutulmamalıdır ki saçmaların daha uzun mesafeyegitmesini namlu boyu değil barutun kalitesi belirler.

FİŞEK SEÇİMİ:
Saçma numarası olarak 4 – 5 – 6 numara tercih edilebilir.

Saçma gramı yarıotomatik tüfeklerde 32 – 34 – 36 gr. Süperpoze ve çiftelerde ise 32 – 34 gr olarak tercih edilebilir.

Ördek avı için kişisel tercihim 32 gr 6 numaradır. Tüfek seçimim ise Yarıotomatiktir

alıntı

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3321
favori
like
share